Google Maps Platform چیست؟

اردیبهشت 17, 1397     میثم عبداللهی    

Google Maps Platform

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره پلت فرم ارائه شده توسط گوگل برای نقشه براتون مطلب بزارم. Google Maps Platform بوسیله کشف کردن بینش های واقعی و تجربیات مکان های مختلف با استفاده از دسترسی مجازی باعث پیشرفت چشمگیر و همه جانبه کسب و کار شما میشه.

Google Maps Platform چیست؟

Google Maps Platform از سه بخش اصلی Maps، Routes و Places تشکیل شده است که هر کدام از این بخش ها نیز شامل زیر شاخه های خاص خود هستند. هر کدام از این زیر شاخه ها دارای کارایی خاص خود در نوشتن یک اپلیکیشن اندروید هستند. در ادامه به بررسی سه بخش اصلی این پلت فرم میپردازیم.

Maps

با استفاده از این بخش شما میتونین تجربه های متداول و باهوش رو ایجاد کنین و با استفاده از اون ها دنیای واقعی رو به کاربران خودتون هدایت و انتقال بدین. از جمله ویژگی های شاخص این قسمت میشه به نقشه های پویا، تصاویر نمای خیابان ها و نمایش 360 درجه اشاره کرد. Maps شامل زیر شاخه های مختلفی از جمله Maps Embed API و Maps SDK for Android و Maps SDK for iOS و Maps Static API و Maps JavaScript API و Street View API و Maps URLS است.

Google Maps Platform- عکس1

Routes

این بخش کاربران رو در جهت بدست آوردن بهترین مسیر با استفاده از راهنمایی با کیفیت بالا و بروز رسانی ترافیک در زمان واقعی کمک میکنه. با استفاده از این بخش شما میتونین بهترین مسیری که یک وسیله نقلیه میتونه برای رسیدن به اهدافش انتخاب کنه رو بهش نشون بدین. Routes شامل زیر شاخه های مختلفی از جمله Directions API و Distance Matrix API و Roads API است.

Google Maps Platform-عکس2

Places

این بخش با استفاده از دارا بودن اطلاعات بیش از 100 میلیون مکان، به کاربران راهنمایی های لازم در جهت رسیدن به مکان مورد نظرشون رو میده. همچنین کاربران رو برای پیدا کردن مکان های مورد نظرشون با استفاده از شماره تلفن، آدرس و سیگنال های زمان واقعی راهنمایی میکنه. Places شامل زیر شاخه های مختلفی از جمله Places SDK for Android و Places SDK for iOS و Places Library, Maps JavaScript API و Places API for Web و Geocoding API و Geolocation API و Time Zone API است.

Google Maps Platform- عکس3

نتیجه گیری

در این مقاله با Google Maps Platform و انواع بخش های اون آشنا شدیم. اگه دوست دارین بیشتر درباره این پلتفرم بدونین، میتونین به سایت اصلی Google Maps Platform (برای ورود به سایت کافیه اینجا کلیک کنین) مراجعه کنین. همچنین در مقالات بعدی به بررسی هر کدام از این بخش ها و بعضی زیر شاخه های اون ها به طور مفصل خواهیم پرداخت.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*