Maps SDK for Android چیست؟

اردیبهشت 18, 1397     میثم عبداللهی    

Maps SDK for Android

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در مقاله قبلی درباره Google Maps Platform (برای آشنایی بیشتر با این پلت فرم کافیه اینجا کلیک کنین) براتون توضیح دادم و گفته شد که دارای سه بخش اصلی به نام Maps و Routes و Places است. در این مقاله میخوام یکی از زیر شاخه های بخش Maps رو براتون توضیح بدم و اون چیزی نیست جز Maps SDK for Android.

Maps SDK for Android چیست؟

با استفاده از Maps SDK for Android شما میتونین نقشه ها رو بر اساس داده های نقشه های گوگل به برنامه خودتون اضافه کنید. این API به طور خودکار دسترسی به سرور های Google Maps، دانلود داده ها، نمایش نقشه و پاسخ به حرکات نقشه ها رو انجام میده. شما همچنین میتونین از این API برای اضافه کردن نشانگر ها، چند ضلعی ها و پوشش ها به یک نقشه اولیه و یا تغییر دید کاربر از یک منطقه خاص نقشه استفاده کنین. اشیای افزوده شده اطلاعات اضافی رو برای مکان های نقشه ارائه میدن و به تعامل کاربر با نقشه میپردازن.

Maps SDK for Android چه گرافیک هایی رو به نقشه اضافه میکنه؟

با استفاده از این API شما میتونین گرافیک های مختلفی رو به نقشتون اضافه کنین که عبارتند از:

  • متصل کردن آیکن ها به نقاط خاصی روی نقشه (نشانگر ها)
  • مجموعه ای از قطعات خط (Polylines)
  • بخش های محصور شده (چند ضلعی ها)
  • متصل کردن Bitmap به موقعیت های خاص روی نقشه (پوشش های زمینی)
  • نمایش دادن مجموعه ای از تصاویر در بالای کاشی نقشه پایه (پوشش های کاشی)

دسترسی

Maps SDK for Android برای دسترسی از پشتیبانی داخلی استفاده میکنه. این بخش حاوی یک خلاصه سطح بالا از ویژگی های قابل دسترسی است که به طور خودکار برای هر برنامه با استفاده از API فعال میشه. هنگامی که کاربران قابلیت دسترسی TalkBack رو در دستگاه های تلفن همراه خودشون فعال میکنن، با هر بار ضربه زدن بر روی صفحه، تمرکز رو از یه عنصر UI به عنصر بعدی منتقل میکنن و اگر کاربر در هر نقطه بر روی صفحه دو بار ضربه بزنه، عمل تمرکز انجام میشه.

نتیجه گیری

شما میتونین از Maps SDK for Android برای اضافه کردن نقشه های مختلف به برنامتون استفاده کنین. همچنین اگه علاقه مند به یادگیری این موضوع هستین، میتونین آموزش مربوط به Google Maps در اندروید استودیو که داخل سایت قرار داره رو ببینین و اطلاعات خوبی در این زمینه پیدا کنین.

دسته‌بندی‌ : Google API, Google Maps, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*