Maps SDK for IOS چیست؟

اردیبهشت 19, 1397     میثم عبداللهی    

Maps SDK for IOS

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره یکی دیگه از زیر شاخه های بخش Maps، پلت فرم Google Maps  براتون مطلب بزارم. Maps SDK for IOS زیر شاخه ای مربوط به بخش Maps هست که برای سیستم عامل های IOS مورد استفاده قرار میگیره.

Maps SDK for IOS چیست؟

با استفاده از Maps SDK for IOS شما میتونین نقشه ها رو بر اساس اطلاعات نقشه های گوگل به برنامه خودتون اضافه کنید. این SDK به طور خودکار دسترسی به سرور های Google Maps، نمایش نقشه ها و پاسخ به حرکات کاربر مثل کلیک ها و کشیدن رو کنترل میکنه. شما همچنین با استفاده از این سرویس میتونین نشانگرها، خطوط Polylines، پوشش های زمینی و چنجره اطلاعات رو به نقشه خودتون اضافه کنید. این اشیا اطلاعات اضافی برای مکان های نقشه ارائه میدن و به تعامل کاربر به نقشه می انجامند.

الزامات برای استفاده

شما اگر از Maps SDK for IOS در برنامه خودتون استفاده میکنین، باید متن مربوطه رو به عنوان بخشی از بخش اعلان قانونی در برنامه خودتون قرار بدین. اعلان های قانونی به عنوان یک آیتم منو مستقل و یا به عنوان بخشی از آیتم منو “درباره” یاد میشه.

بستر های نرم افزاری

با استفاده از Maps SDK for IOS شما میتونین برنامه هایی رو ایجاد کنین که نسخه بومی 32 بیتی یا 64 بیتی رو در IOS 8.0 و یا بالاتر اجرا میکنن. برنامه نویسی یک اپلیکیشن با Maps SDK for IOS حداقل به Xcode 9.0 با SDK هدف 11.0  یا بالاتر نیازمنده. همچنین برنامه های که از Google Maps URL نیز استفاده میکنن، نیاز دارن که دستگاه هدف دارای Google Maps برای IOS باشه.

Mapbox Maps SDK for IOS چیست؟

Mapbox یک کتابخونه منبع برای جاسازی نقشه های بسیار سفارشی در برنامه های IOS است که شامل امکانات زیر میشه:

ظاهر طراحی سفارشی

استفاده از یکی از سبک های زیبای طراحی که توسط Mapbox استودیو  ساخته شده اند.

نقشه های آفلاین

بدون ذخیره سازی نقشه ها و بدون نیاز به اتصال به داده ها، با اون ها کار کنین.

تجسم داده ها

داده های سفارشی خودتون رو برای ایجاد تجسم داده های تعاملی قدرتمند، اضافه کنید.

منبع باز

مشارکت و پیگیری ویژگی های جدید در مخزن منبع باز GitHub

نتیجه گیری

اگر دارین برای سیستم عامل های IOS برنامه نویسی میکنین و میخواین از Maps SDK برای اون استفاده کنین، میتونین از Maps SDK for IOS استفاده کنین و با ویژگی های منحصر به فرد IOS این SDK اپلیکیشن خودتون رو کاربردی تر و محوری تر کنین.

دسته‌بندی‌ : Google API, Google Maps, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*