Street View API چیست؟

اردیبهشت 22, 1397     میثم عبداللهی    

Street View API

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. مبحث مورد بحث امروز ما یکی دیگه از زیر شاخه های بخش Maps پلت فرم گوگل مپ هست. امروز میخوام Street View API رو به طور مفصل و کامل براتون توضیح بدم. همون طور که از اسم این API مشخصه از اون برای داشتن یک دید کلی از یک خیابان استفاده میشه. اما در ادامه به توضیح این API و ویژگی های خاص اون خواهیم پرداخت.

Street View API چیست؟

Street View API به شما این اجازه رو میده تا یک تصویر پانوراما یا تصویر کوچک نمایشی استاتیک (غیر تعاملی) رو به صفحه وب خودتون بدون استفاده از کد های جاوا اسکریپی اضافه کنین. نمایشگر با استفاده از پارامتر های URL فرستاده شده از طریق یک درخواست HTTP تعریف شده و به عنوان یک تصویر ثابت باز گردونده میشه.

پارامتر مورد نیاز

آدرس دهی

آدرس محل میتونه یک رشته متن یا مقدار باشه. Street View API به نزدیک ترین پانورامای عکسبرداری متعلق به مکان ضربه میزنه. وقتی که آدرس توسط یک رشته متنی ارائه میشه، API میتونه مکان دوربین های مختلف رو برای نمایش بهتر مکان مشخص، استفاده کنه. هنگامی که آدرس توسط یک مقدار ارائه میشه، API یک شعاع 50 متر رو برای یک عکس نزدیک به محل جستجو میکنه.

پارامتر های اختیاری

امضا

یک امضای دیجیتالی است که برای تایید اینکه هر گونه درخواست ایجاد سایت با استفاده از کلید API شما مجاز به انجام آن است یا خیر، مورد استفاده قرار میگیرد.

عنوان

عنوان نشانگر قطب نما، دوربین است. مقدار های پذیرفته شده از زاویه ی صفر تا 360 درجه هستند. اگر هیچ عنوانی مشخص نشده باشد، مقدار فاصله دوربین نسبت به مکان مشخص شده از نقطه ای که نزدیک ترین عکس گرفته شده، محاسبه خواهد شد و به آن هدایت خواهد شد.

Fov

میدان افقی تصویر رو تعیین میکنه. میدان دید در درجه بندی حدکثر با مقدار 120 درجه بیان میشه. هنگامی که یک نمای منظره با استفاده از Street View API اندازه گیری میشه، اون رو با یک عدد کوچک نشون میده که نشون دهنده سطح بالایی از زوم است.

Pitch

Pitch زاویه بالا یا پایین دوربین رو نسبت به وسیله ی نقلیه در نمای خیابان مشخص میکنه. این مقدار اغلب، اما نه همیشه، مسطح افقی است. مقدار مثبت زاویه دوربین با 90 درجه مستقیم به سمت بالا و مقدار منفی زاویه دوربین با 90 درجه مستقیم به سمت پایین نشون داده میشه.

یادگیری

اگه علاقه مند به استفاده از Street View API و نحوه کار با اون هستین، میتونین از مراجع مختلفی استفاده کنین. ولی من بهتون استفاده از مرجع اصلی سایت (برای ورود به سایت کافیه اینجا کلیک کنین) در جهت آشنایی بیشتر با این API و کاربرد های اون رو پیشنهاد میکنم.

دسته‌بندی‌ : Google API, Google Maps, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*