Maps URLs چیست؟

اردیبهشت 23, 1397     میثم عبداللهی    

Maps URLs

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره زیر شاخه Maps URLs بخش Place پلت فرم Google Maps  براتون مطلب بزارم.

Maps URLs چیست؟

با استفاده از Maps URLs شما میتونین URL های جهانی و کراس پلت فرم رو برای راه اندازی Google Maps ایجاد کنید و جستجو کنید، جهت ها و ناوبری رو مشاهده کنید، نمایش های نقشه و تصاویر پانوراما رو نمایش بدین. نحوه ی استفاده از URLs همانند استفاده از پلت فرم در حال استفاده است. شما نیازی به استفاده از کلید Google API برای استفاده از Maps URLs ندارین.

همگام سازی کراس پلت فرم جهانی

به عنوان یک توسعه دهنده یک برنامه Android، یک برنامه IOS یا یک وب سایت، میتونین یک URL معمولی رو ایجاد کنین و نقشه های Google  رو باز کنین و اقدام درخواستی رو انجام بدین بدون توجه به استفاده از پلت فرم، هنگام باز کردن نقشه.

روی یک دستگاه اندروید

اگر برنامه Google Maps برای Android نصب و فعال شده باشد، گوگل Maps URLs رو در برنامه Maps راه اندازی میکنه و اقدام درخواست شده رو انجام میده. اگر برنامه Google Maps نصب نشده یا غیر فعال شده باشه، URL (نشانی اینترنتی) Google Maps رو در یک مرورگر راه اندازی میکنه و اقدام درخواست شده رو انجام میده.

روی یک دستگاه IOS

اگر برنامه Google Maps برای IOS نصب شده باشد، URL (نشانی اینترنتی) Google Maps رو در برنامه Maps راه اندازی می کند و اقدام درخواست شده رو انجام میده. اگر برنامه Google Maps نصب نشده باشد، URL (نشانی اینترنتی) Google Maps رو در یک مروگر راه اندازی میکنه و اقدام درخواست شده رو انجام میده.

اقدامات نقشه

اقدامات نقشه شامل جستجو، جهت، نمایش یک نقشه و نمایش پانورامای نمای خیابان است. شما اقدام خودتون رو در URL درخواست، همراه با پارامتر های مورد نظر و اختیاری مشخص می کنید. در URL های استاندارد، پارامتر ها رو با استفاده از کاراکتر ampersand (&) جدا کنین.

یادگیری

اگه علاقه مند به یادگیری Maps URLs هستین، شما میتونین از مراجع مختلفی استفاده کنین ولی من بهتون استفاده از مرجع اصلی سایت Google Maps Platform (برای ورود به سایت و یادگیری این زیر شاخه اینجا کلیک کنین) رو پیشنهاد میکنم.

دسته‌بندی‌ : Google API, Google Maps, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*