Direction API چیست؟

Direction API

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در مقالات قبلی بخش Place پلت فرم Google Maps (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) رو به طور کامل بررسی کردیم. در این مقاله میخوام درباره اولین زیر شاخه بخش Routes پلت فرم Google Maps براتون مطلب بزارم. Direction API اولین زیر شاخه بخش Routes هست که دستور العمل هایی برای حمل و نقل، دوچرخه سواری، رانندگی یا پیاده روی بین مکان های مختلف رو ارائه میده.

Direction API چیست؟

Direction API یک سرویس که مسیر های بین مکان ها رو با استفاده از یک درخواست HTTP محاسبه میکنه. این سرویس برای توسعه دهندگان وب سایت ها و تلفن همراه که مایل به محاسبه داده های مسیر در نقشه های ارائه شده توسط یکی از API های Google Maps هستند، در نظر گرفته شده است.

اقداماتی که با Direction API میتوان انجام داد

با استفاده از این سرویس میشه مسیر های مختلفی برای انواع حمل و نقل ها از جمله ترانزیت، رانندگی، پیاده روی یا دوچرخه سواری  رو جستجو کرد. این سرویس به شما این امکان رو میده تا مسیر های چند بخش رو با استفاده از یک سری از ایستگاه های راه دور باز کنید. با استفاده از Direction API شما میتونین ریشه ها، مقصد ها و نقطه های مسیر رو به عنوان رشته های متن یا مختصات طول یا عرض جغرافیایی یا به عنوان شناسه های محل تعیین کنید.

WayPoints

هنگام محاسبه مسیر ها با استفاده از Direction API میتونین جهت های رانندگی، راه رفتن و دوچرخه سواری رو تعیین کنین. WayPoints برای مسیر های حمل و نقل در دسترسی نیست. شما میتونین از WayPoints برای محاسبه مسیر ها از طریق مکان های اضافی استفاده کنین ، در این صورت مسیر برگشت شامل توقف در هر یک از نقطه های مشخص شده (WayPoints های موجود در مسیر برگشت) است.

عناصر پاسخ دستورالعمل (Directions Response Elements)

این عناصر شامل بخش های زیر میشوند:

وضعیت

وضعیت شامل متا دیتا (metadata) در درخواست میشه.

Geocoded_Waypoints

حاوی آرایه با جزئیات در مورد Geocoding مبدا ، مقصد و WayPoints ها است.

Routes

شامل مجموعه ای از مسیر ها، از سمت مبدا به مقصد است.

Available_Travel_Modes

حاوی آرایه ای از حالت های سفر در دسترس است. این فیلد وقتی برگشت داده میشه که یک حالت سفر درخواست داده شود یا نتیجه ای رو در پی نداشته باشه.

یادگیری

برای مسیر یابی با استفاده از Direction API شما باید ابتدا مبدا و مقصدتون رو مشخص کنین و سپس درخواست هاتون رو ارسال کنین و پاسخ مربوطه رو دریافت کنین. چنانچه علافه مند به یادگیری این سرویس هستین، میتونین از آموزش موجود در سایت (برای مشاهده و خرید این اموزش اینجا کلیک کنین) استفاده کنین.