Distance Matrix API چیست؟

Distance Matrix API

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره دومین زیر شاخه بخش Routes پلت فرم Google Maps براتون مطلب بزارم. Distance Matrix API یک سرویسه که فاصله و زمان سفر رو با استفاده از ماتریکسی از رشته ها و مقصد ها فراهم میکنه. این سرویس همچنین به عنوان بخشی از Maps JavaScript API نیز در دسترس است.

Distance Matrix API چیست؟

Distance Matrix API بر اساس مسیر توصیه شده بین نقاط شروع و پایان، به صورت محاسبه شده توسط Google Maps API محاسبه میشود و شامل ردیف هایی با طول و فاصله برای هر یک از جفت ها (مبدا و مقصد) می باشد. این سرویس جزئیات داخل راه رو شامل نمیشه. اطلاعات یک مسیر رو میتوان با عبور از یک مقصد بوسیله Direction API بدست آورد. قبل از شروع استفاده از سرویس Distance Matrix API باید نیاز های احراز هویت و محدودیت های استفاده از API رو بررسی کنین.

عناصر پایه ای Distance Matrix API

Distance Matrix شامل عناصر زیر میشه که در ادامه به توضیح اون ها میپردازیم.

وضعیت

شامل متادیتا (Metadata) های درخواست شده است.

آدرس های اصلی

حاوی آرایه ای از آدرس هایی است که توسط درخواست اصلی شما توسط API ارسال شده است. این آدرس ها توسط Geocoder قالب بندی شده و با توجه به پارامتر زبان که با درخواست منتقل شده اند در یک نقطه متمرکز شده اند.

Destination_Addresses

حاوی آرایه ای از آدرس هایی است که توسط درخواست اصلی شما توسط API ارسال شده است.

ردیف ها

شامل مجموعه ای از عناصر است که هر کدام شامل یک وضعیت، مدت زمان و عناصر فاصله می باشد.

کد های وضعیت

زمینه های وضعیت در شی پاسخ، شامل وضعیت درخواست ها میشه و ممکنه شامل اطلاعات اشکال زدایی (Debugging) مفیدی نیز باشه. Distance Matrix API یک فیلد وضعیت سطح بالا رو همراه با اطلاعات در مورد درخواست کلی، باز میکنه و همچنین یک فیلد وضعیت برای هر عنصر با اطلاعات مربوط به مقصد اصلی اون باز میکنه.

یادگیری

با استفاده از Distance Matrix API شما میتونین زمان و فاصله سفر رو برای مقصد های مختلف محاسبه کنید. اگه علاقه مند به یادگیری نحوه استفاده از این سرویس هستین میتونین از مراجع مختلفی استفاده کنین ولی من بهتون پیشنهاد میدم از مرجع اصلی سایت (برای مشاهده سایت اینجا کلیک کنین) استفاده کنین.