Roads API چیست؟

Roads API

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره اخرین زیر شاخه بخش Routes پلت فرم گوگل مپ (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) براتون مطلب بزارم که چیزی نیست جز Roads API. با استفاده از این API شما میتونین مسیر دقیقی رو که یک وسیله در حال حرکت است، تعیین کنید و اون رو دنبال کنید.

Roads API چیست؟

Roads API جاده هایی که وسیله نقلیه در حال سفر در اون هاست رو مشخص میکنه. این سرویس همچنین ابر داده های اضافی در مورد این جاده ها مثلا محدودیت های سرعت در جاده رو شامل میشه. Roads API به شما این امکان رو میده تا مختصات GPS رو به هندسه جاده های نقشه بدین و برای تعیین حد مجاز سرعت در هر بخش از جاده از اون استفاده کنین. این API از طریق یک رابط ساده HTTPS در دسترس است.

خدمات ارائه شده

Roads API خدماتی از جمله Snap to roads وNearest roads و Speed limits رو ارائه میده که در ادامه به توضیح اون ها میپردازیم.

Snap to roads

این سرویس بهترین هندسه جاده (بهترین جاده از لحاظ کیفیت) رو برای مجموعه ای از مختصات GPS فراهم میکنه. این سرویس بیش از 100 نقطه GPS جمع آوری شده در طول مسیر رو انتخاب میکنه و یک مسیر که بیشترین تشابه با مجموعه ای از نقاط انتخاب شده ی اون جاده رو داشته باشه که وسیله ی نقلیه بتونه داخل اون سفر کنه رو برمیگردونه. مثلا میتونین درخواست کنین که نقاط به صورت یکپارچه انتخاب شوند تا مسیری که انتخاب میشه به طور هماهنگ با هندسه جاده باشه.

Nearest roads

این سرویس بخش های جاده های اختصاصی رو برای مجموعه ای از مختصات GPS باز میکنه. این سرویس بیش از 100 نقطه GPS رو انتخاب میکنه و نزدیک ترین بخش جاده رو برای هر یک از نقاط بر میگردونه. نقاط منتقل شده لازم نیست بخشی از کل مسیر مداوم باشند و میتونین قسمتی از مسیر رو شامل بشن.

Speed limits

این سرویس محدوده سرعت ارائه شده برای هر یک از بخش های جاده رو مشخص میکنه. سرویس Speed limits فقط برای مشتریان Premium Plan APIs Google Maps در دسترس است و میتونن از اون استفاده کنند. اگر شما یک کاربر معمولی هستین، برای استفاده از این سرویس باید اون رو با خریداری کردن فعال کنین.

کتابخونه Client

Roads API با استفاده از Java Client و Python Client و Go Client و Node.js Client برای سرویس های نقشه گوگل در دسترس است. کتابخونه های Client با ارائه راهکار های ساده و بومی مثل احراز هویت، درخواست احراز هویت و تکرار مجدد، برنامه نویسی رو راحت تر میکنن.

یادگیری

اگر دوست دارین داخل اپلیکیشن تون از این سرویس استفاده کنین، میتونین نحوه کار با اون رو از منابع مختلف آموزش ببینین. همچنین برای یادگیری بیشتر Roads API میتونین از اینجا (روش کلیک کن) مثال هایی از استفاده از این سرویس رو ببینین و ازشون استفاده کنین.