Places SDK for Android چیست؟

Places SDK for Android

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در مقالات قبلی بخش های Maps و Routes پلت فرم گوگل مپ (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) رو به همراه زیر شاخه هاشون، به طور کامل براتون معرفی کردیم. امروز میخوام درباره اولین زیر شاخه بخش Place پلتفرم گوگل مپ  براتون مطلب بزارم. با استفاده از Places SDK for Android شما میتونین جزئیات کاملی رو برای میلیون ها مکان به برنامه اندروید خودتون اضافه کنین و نتایج تکمیل شده رو برای نمایش کاربر ارائه بدین.

Places SDK for Android چیست؟

Places SDK for Android به شما این اجازه رو میده تا در برنامه هاتون مکان های با لوکیشن (Location) های مشخص بسازین که به طور متناسب با کسب و کار های محلی و مکان های نزدیک دیگر در ارتباط است و به اونها واکنش نشون میده. این بدان معنی است که شما میتونید برنامه های قوی رو بر اساس مکان هایی که به کاربر خدماتی رو بر اساس موقعیت جغرافیایه مستقیمش ارائه میدن، بسازین.

ورژن های ساپورت شده

Places SDK for Android برای تمام ورژن های اندرویدی که توسط سرویس های Google Play ساپورت میشن، موجوده و میتونین از این سرویس استفاده کنین.

مرور کلی API ها

به مشتریان خودتون کمک کنید تا جایی که در اون هستند و اونچه اطراف اون هاست رو کشف کنند.

  • Place Picker به کاربران جازه میده تا یک مکان رو از روی نقشه تعاملی انتخاب کنند.
  • Current Place لیستی از مکان هایی که آخرین بار دستگاه در اون ها قرار داشته و احتمال نسبی هر مکان رو نشون میده.
  • Place Autocomplete به طور خودکار نام یا آدرس مکان های مورد استفاده کاربران رو تکمیل میکنه.
  • Place Photo تصاویری با کیفیت بالا رو از مکان مورد نظر به نمایش میزاره.
  • Place IDs and Details اطلاعات مربوط به مکان مورد نظر رو نشون میده.

امنیت و شرایط

تمام برنامه هایی که از Places SDK for Android استفاده میکنن باید از شرایط موجود در پلت فرم گوگل مپ که برای سرویس های خودش استفاده میکنه، محدودیت های استفاده از سرویس ها و نمایش پرونده ها پیروی کنن تا در آینده به مشکلی برخورد نکنن.

یادگیری

برای نحوه یادگیری استفاده از این سرویس میتونین از منابع مختلف آموزش استفاده کنین ولی من بهتون پیشنهاد میدم از مرجع اصلی سایت گوگل استفاده کنین. برای ورود به این سایت و مطالعه نحوه استفاده از این سرویس در برنامه خودتون کافیه اینجا کلیک کنین.