Places SDK for IOS چیست؟

Places SDK for IOS

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در مقاله قبلی Places SDK for Android (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) رو به طور کامل با یکدیگر بررسی کردیم، در این مقاله نیز قصد دارم این سرویس رو برای سیستم های IOS مورد بررسی قرار بدم. با استفاده از Places SDK for IOS شما میتونین جزئیات دقیقی رو برای مکان های داخل برنامه IOS خودتون اضافه کنید.

Places SDK for IOS چیست؟

Places SDK for IOS به شما این جازه رو میده تا برنامه هایی با موقعیت های مکانی مختلف رو ایجاد کنین که به طور متناوب به کسب و کار های محلی و مکان های دیگری که در نزدیکی دستگاه هستند، پاسخ دهد. این بدان معنیه که شما میتونین برنامه های غنی بر اساس مکان هایی ایجاد کنید که برای کاربر مهم و حیاتی هستند.

مفاهیم

یک مکان به عنوان یک فضای فیزیکی دارای نام تعریف میشه. یا به عبارتی هر چیزی که بشه اون رو روی نقشه پیدا کرد، مکان نامیده میشه. به عنوان مثال از مکان های مختلف میشه به کسب و کار های محلی، نقاط مورد علاقه و مکان های جغرافیایی اشاره کرد. در API یک مکان توسط کلاس مرجع GMSPlace ارائه میشه که شامل اطلاعاتی مثل نام و آدرس اون مکان، موقعیت جغرافیایی، شناسه محل، شماره تلفن و URL وب سایت و موارد دیگر میشه.

خدمات Places SDK for IOS

با استفاده از این API به کاربران خود کمک کنین تا بفهمند که در کجا قرار دارند و چه چیز هایی در اطراف اون ها وجود دارد. در ادامه چند تا از خدمات این API رو بررسی میکنیم.

  • Place Picker به کاربران اجازه میده تا یک مکان رو از روی نقشه تعاملی انتخاب کنند.
  • Current Place لیستی از مکان هایی که آخرین بار دستگاه در اون ها قرار داشته رو نشون میده، همچنین نشون دهنده احتمال نسبی هر مکان نیز می باشد.
  • Place Autocomplete به طور خودکار نام و یا آدرس یک مکان رو عنوان مکان کاربران وارد میکنه.
  • Place Photos تصاویر با کیفیت بالا رو از یک مکان به نمایش میزاره.
  • Place ID and Details اطلاعات دقیقی رو در مورد مکان مورد نظر نمایش میده.

سیاست ها و شرایط

تمام برنامه های کاربردی که از Places SDK for IOS استفاده میکنن باید به شرایط موجود در استفاده از سرویس های پلت فرم گوگل مپ، محدودیت های استفاده و نمایش ویژگی های مختلف، احترام گذاشته و از اون ها پیروی کنند.

یادگیری

چنانچه علاقه مند به یادگیری نحوه استفاده از Places SDK for IOS هستین، میتونین از مراجع مختلف استفاده کنین. ولی من بهتون استفاده از سایت مرجع (برای ورود به سایت و شروع یادگیری این API میتونین اینجا کلیک کنین) رو برای یادگیری پیشنهاد میدم.