Places Library چیست؟

Places Library

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره Places Library به عنوان سومین زیر شاخه بخش Places پلت فرم گوگل مپ براتون مطلب بزارم. با استفاده از Places Library میتونین جزئیات دقیقی برای میلیون ها مکان رو به وب سایت خودتون اضافه کنید و نتایج تکمیل شده رو برای نمایش های کاربر ارائه بدین.

Places Library چیست؟

توابع Places Library با استفاده از Maps JavaScript API (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) برنامه شما رو قادر می سازه تا مکان های مختلف رو که در یک ناحیه تعریف شده اند، مثلا محدوده یک نقشه یا اطراف اون رو جستجو کنید (مکان هایی که در این API به عنوان موسسات، مکان های جغرافیایی یا نقاط مهم برجسته تعریف شده اند). Places SDK یک ویژگی تکمیل خودکار رو ارائه میده که شما میتونین اون رو برای دادن برنامه های خود به نوع رفتار جستجوی پیشرفته در زمینه جستجوی نقشه های Google استفاده کنین. مثلا وقتی کاربر شروع به تایپ کردن یک آدرس میکنه، تکمیل خودکار بقیه رو به طور اتوماتیک کامل میکنه.

محدودیت های استفاده و سیاست ها

Places Library یک سهمیه استفاده از Places API for Web رو در اختیار شما قرار میده. نمایش ها در هر ثانیه بر اساس اینکه هر کاربری اون ها رو فراخوانی کرده، ارزش داده میشن و از اینکه چند کاربر یک پروژه مشترک دارند، صرف نظر میشه. استفاده از Places Library باید بر اساس خط مشی هایی باشه که برای Places API for Web مطرح شده اند.

انواع جستجو

با استفاده از سرویس مکان شما میتونین چهار نوع مختلف جستجو رو تجربه کنین که در ادامه به توضیح اون ها میپردازم.

  • Nearby Search که لیستی از مکان های نزدیک رو بر اساس مکان فعلی کاربر برمیگردونه.
  • Text Search که لیستی از مکان های نزدیک رو بر اساس یک رشته جستجو بر میگردونه (به عنوان مثال جستجو کردن کلمه پیتزا برای یافتن پیتزا فروشی های نزدیک).
  • Radar Search یک لیست بزرگ از مکان هایی رو که در یک شعاع مشخص جستجو شدن رو نشون میده. باید توجه داشت که جزئیات این نوع جستجو نسبت به Nearby Search و Text Search کمتر است.
  • Places Details requests اطلاعات دقیق تری در مورد یک مکان خاص و اطلاعات اضافی مثل نظرات کاربران و ارسالی های اون ها رو شامل میشه.

یادگیری

برای یادگیری نحوه استفاده از این سرویس میتونین از منابع مختلفی استفاده کنین ولی من بهتون استفاده از مرجع اصلی رو پیشنهاد میدم. برای این کار کافیه اینجا کلیک کنین و از قسمت Getting Started نحوه استفاده از این API رو یاد بگیرین.