Places API For Web چیست؟

Places API for Web

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی ویا. امروز میخوام درباره یکی دیگه از زیر شاخه های بخش Places پلت فرم گوگل مپ براتون مطلب بزارم و اون چیزی نیست جز Places API for Web. با استفاده از Places API for Web شما میتونین اطلاعات به روز در مورد میلیلون ها مکان رو با استفاده از یک درخواست HTTP دریافت کنید.

Places API for web چیست؟

Places API for web یک سرویس است که اطلاعات مربوط به مکان های مورد نظر شما رو با استفاده از درخواست های HTTP باز می گردونه. مکان های تعریف شده با استفاده از این API به عنوان مکان های جفرافیایی یا نقاط برجسته مورد علاقه کاربران تعریف شده اند.

سرویس های ارائه شده برای مکان ها

Places API for Web سرویس های مختلفی رو ارائه میده که در ادامه به بیان چند مورد از اون ها می پردازیم.

  • Place Search یک لیست از مکان ها رو بر اساس یک مکان یا رشته ای که کاربران جستجو کرده اند، باز میگردونه.
  • Places Details اطلاعات دقیق در مورد یک مکان خاص رو باز بینی میکنه.
  • Place ADD به شما این امکان رو میده تا داده ها در پایگاه داده Google Places رو به داده های برنامه خودتون اضافه کنید.
  • Place Photo میلیون ها عکس مرتبط با مکان های ذخیره شده در پایگاه داده Google رو فراهم میکنه.
  • Places Autocomplete به طور خودکار نام و یا آدرس یک مکان رو که کاربر در حال تایپ کردن اون هست رو تکمیل میکنه.
  • Query Autocomplete یک سرویس پیش بینی پرس و جو رو برای جستجو های جفرافیایی مبتنی بر متن فراهم میکنه و پرسش های پیشنهاد شده رو به عنوان نوع کاربری باز میگردونه.

قالب سرویس ها

هر یک از سرویس های یاد شده به عنوان یک درخواست HTTP قابل دسترسی است و پاسخ JSON یا XML رو باز میگردونه. تمام درخواست ها به سرویس Places باید از پروتکل https استفاده کنند و شامل یک کلید API باشند. Places API for Web از یک شناسه مکان برای شناسایی یک مکان منحصر به فرد استفاده میکنه (برای آشنایی بیشتر با شناسه مکان Place ID کافیه اینجا کلیک کنین.).

سیاست ها و شرایط

تمام برنامه هایی که از Places API for Web استفاده میکنن باید از شرایط توصیف شده در خط مشی های برنامه های Places و شرایط خدمات API های پلت فرم گوگل مپ (برای یادگیری این پلت فرم میتونین اینجا کلیک کنین) پیروی کنند. Places API for Web و Google place Autocomplete سهمیه استفاده رو بر اساس تعاریف محدودیت های استفاده و صورتحساب ها با یکدیگر به اشتراک میزارن.