ویژگی های فایربیس : Realtime Database

خرداد 13, 1397     میثم عبداللهی    

Realtime Database

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره ویژگی Realtime Database سرویس فایربیس براتون مطلب بزارم. Realtime Database شما میتونین داده های برنامه رو در میلی ثانیه ذخیره کنین و همگام سازی کنین.

Realtime Database چیست؟

Realtime Database یک پایگاه داده میزبانی ابری است. داده ها به صورت JSON ذخیره می شوند و در زمان واقعی به هر مشتری متصل، همگام می شوند. هنگامی که برنامه های متقابل پلت فرم رو با SDK های اندروید و IOS و JavaScript فایربیس ایجاد می کنید، تمام مشتریان شما یک نمونه مستقل پایگاه داده رو به اشتراک می گذارند و به طور خودکار به روز رسانی جدیدترین داده ها رو دریافت می کنند.

همگام سازی در زمان واقعی برای داده های JSON

پایگاه داده Realtime Database در فایربیس یک پایگاه داده NoSQL است که به شما امکان ذخیره و همگام سازی داده ها بین کاربران خود در زمان واقعی رو میده.

با سهولت در سراسر دستگاه ها همکاری کنین

با استفاده از همگام سازی بیدرنگ کاربران شما قادر به دسترسی به داده های خود در هر دستگاه خواهند بود. این همگام سازی در وب و یا تلفن همراه است و به کاربران کمک میکنه تا با یکدیگر همکاری کنند.

Realtime Database- عکس 1

ساخت برنامه های بدون سرور

Raeltime Database با SDK های موبایل و وب همراه می شود، بنابراین شما میتونین برنامه ها رو بدون نیاز به سرور ایجاد کنین. شما همچنین میتونین کد باطن رو اجرا کنین که به وقایع انجام شده توسط پایگاه داده شما با استفاده از Cloud Function (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) برای فایربیس پاسخ میده.

بهینه شده برای استفاده آفلاین

هنگامی که کاربران شما به صورت آفلاین هستند، SDK های Realtime Database با استفاده از حافظه داخلی در دستگاه برای خدمت و ذخیره تغییرات استفاده می کنند. هنگامی که دستگاه آنلاین می شود، داده های محلی به طور خودکار هماهنگ میشن.

فضای امنیتی مبتنی بر کاربر

پایگاه داده بیدرنگ با Firebase Authentication برای ارائه ساده و شهودی برای توسعه دهندگان ادغام میشه. شما میتونین با استفاده از مدل امنیتی تضمینی فایربیس اجازه دسترسی رو با استفاده از هویت کاربر یا با تطابق الگوی موجود در داده های خود به کار ببرید.

یادگیری

اگر علافه مند به یادگیری و استفاده از این ویژگی Firebase هستین میتونین از مراجع مختلفی استفاده کنین ولی من بهتون پیشنهاد میدم از مرجع اصلی سایت استفاده کنین (برای ورود به سایت کافیه اینجا کلیک کنین).

دسته‌بندی‌ : Firebase, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*