ویژگی های فایربیس: Performance Monitoring

خرداد 15, 1397     میثم عبداللهی    

Performance Monitoring

سلام به شما کاربران عزیزی و دوست داشتنی ویادولوپرز. امروز میخوام درباره دومین زیر شاخه بخش Improve app quality سرویس فایربیس یعنی Performance Monitoring براتون مطلب بزارم. با استفاده از Performance Monitoring شما میتونین بینشی رو به عملکرد برنامه خودتون بدست بیارین (برای آشنایی با ویژگی های سرویس فایربیس کافیه اینجا کلیک کنین).

Firebase Performance Monitoring چیست؟

Performance Monitoring یک سرویس است که به شما کمک میکنه تا بینشی رو نسبت به ویژگی عملکرد برنامه های IOS و اندروید خودتون بدست بیارین. شما میتونین از SDK های Performance Monitoring برای جمع آوری داده های عملکردی از برنامه خود استفاده کنین و سپس اون اطلاعات رو در کنسول فایربیس بررسی و تجزیه و تحلیل کنین. مانیتورینگ عملکرد به شما کمک میکنه تا درک کنین که در کجا و چه هنگام عملکرد برنامه شما میتونه بهبود پیدا کنه تا بتونین از این اطلاعات برای حل مشکلات عملکرد استفاده کنین.

برنامه خودتون رو سریع و ریسپانسیو نگه دارین

گرفتن اطلاعات از نحوه عملکرد برنامه خودتون رو از دیدگاه کاربران خودتون، با ردیابی عملکرد خودکار و سفارشی دریافت کنین.

استفاده از ردیابی برای دستیابی به زمینه عملکرد

با استفاده از آثار دلخواه میتونین زمینه ای رو که در اون مسائل عملکرد به وقوع می پیوندند رو درک کنین و به راحتی به اون ها پاسخ بدین. شما همچنین میتونین از ردیابی خودکار مثل زمان شروع برنامه نیز استفاده کنین.

Performance Monitoring- عکس1

منشا مسائل رو مشخص کنین

با استفاده از این ویژگی شما میتونین هر دوی ردیاب ها و داده های شبکه ها رو به ابعاد مختلف مثل نسخه برنامه، کشور، دستگاه و سیستم عامل متصل کنین تا به پایین ترین مسائل برسین.

به رفتار شبکه توجه ویژه داشته باشین

با استفاده از این ویژگی شما میتونین وقایع مربوط به شبکه که بر روی کاربران شما تاثیر می گذارند رو با نظارت خودکار درخواست های HTTP/S درک کنین. شما میتونین زمان پاسخ، میزان موفقیت، اندازه بار و زمان صرف شده در انتظار بارگیری مجدد در مقایسه با بارگیری اون رو دنبال کنین.

Performance Monitoring متفاوت در Android و IOS

Performance Monitoring در هر کدوم از سیستم عامل های اندروید و IOS به صورت مختلفی عمل میکنه و عملکرد یکسانی نداره. برای هر کدوم از این سیستم عامل ها آموزش های جداگانه ای وجود داره که شما میتونین از اون ها استفاده کنین (برای یادگیری آموزش های مربوط به IOS اینجا و برای یادگیری آموزش های مربوط به Android اینجا کلیک کنین).

دسته‌بندی‌ : Firebase, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*