ویژگی های فایربیس : Test Lab

خرداد 16, 1397     میثم عبداللهی    

Test Lab

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی امروز میخوام درباره سومین ویژگی شاخه Improve app quality سرویس فایربیس یعنی ویژگی Test Lab براتون مطلب بزارم. با استفاده از Test Lab شما میتونین برنامه خودتون رو در دستگاه های میزبانی شده توسط گوگل تست کنین (برای آشنایی با ویژگی های Firebase کافیه اینجا کلیک کنین).

Test Lab چیست؟

Test Lab در فایربیس یک زیر ساخت تست برنامه مبتنی بر فضای ابر است. با یک عمل، شما میتونین برنامه Android یا IOS خودتون رو در طیف وسیعی از دستگاه ها و تنظیمات دستگاه ها تست کنین و نتایج مربوطه رو مشاهده کنین. همچنین شما میتونین الگو های مربوط، فیلم ها و تصاویر رو در کنسول Firebase ببینین.

اجرای برنامه بر روی دستگاه های واقعی

برای اطمینان از کیفیت برنامه خود، ویژگی Test Lab در فایربیس برای شما دستگاه های فیزیکی و مجازی ایجاد میکنه که به شما این اجازه رو میده تا آزمایش هایی رو انجام بدین تا بوسیله اون ها محیط های واقعی رو شبیه سازی کنین. در واقع ویژگی Test Lab حس کار با محیط واقعی رو به شما منتقل میکنه.

ادغام با گردش کار های موجود شما

در اندروید استودیو، در یک محیط کاری یکپارچه پیوسته و یا از طریق یک مرورگر وب، Test Lab در فایربیس تطبیق با جریان کاری شما رو آسون میکنه و شروع به انجام آزمایش های شما میکنه (با توجه به محیط های مختلف اجرایی به انجام آزمایشات و تست های مختلف بر روی برنامه می پردازه).

Test Lab- عکس 1

برنامه خودتون رو بدون برنامه ریزی تست کنین

خزنده هوشمند فایربیس که Robo (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) نام داره به طور خودکار درون برنامه شما حرکت میکنه و به تست کردن اون مشغول میشه. این خزنده گزارش های خرابی و نمایش تصویر رو به شما ارائه میده، بنابراین شما میتونین خطاها رو قبل از اینکه کاربران اون ها رو مشاهده کنند، ببینید و به اصلاح اون ها بپردازید.

نتایج قابل اجرا در نوک انگشتان شما

گزارش های جامع فایربیس که شامل الگو های مربوط، تصاویر و ویدئو ها میشن به شما این امکان رو میدن تا هر گونه مساله ای رو که ممکن است با برنامه خود پیدا کنین رو رفع کنین و اون رو به وضعیت با ثبات تر برگردونین.

یادگیری

چنانچه علاقه مند به یادگیری این ویژگی هستین میتونین از مراجع مختلفی استفاده کنین ولی من بهتون پیشنهاد میدم از مرجع اصلی سایت استفاده کنین (برای ورود به سایت کافیه اینجا کلیک کنین).

دسته‌بندی‌ : Firebase, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*