ویژگی های فایربیس : Remote Config

تیر 10, 1397     میثم عبداللهی    

Remote Config

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره ویژگی Remote config از سری ویژگی های فایربیس براتون مطلب بزارم. با استفاده از Remote config شما میتونید برنامه خودتون رو در پرواز سفارشی کنین. همچنین شما میتونید رفتار و ظاهر برنامه خودتون رو بدون انتشار یک به روز رسانی و بدون هیچ هزینه ای برای کاربران فعال روزانه تغییر بدین.

Firebase Remote Config چیست؟

Firebase Remote Config یک سرویس ابری است که به شما امکان میده رفتار و ظاهر برنامه خودتون رو بدون نیاز به کاربران برای بارگیری آپدیت برنامه تغییر بدین. هنگام استفاده از تنظیمات از راه دور، مقادیر پیش فرض در برنامه شما ایجاد میشن که رفتار و ظاهر برنامه شما رو کنترل میکنن. سپس میتونید از کنسول Firebase یا Remote Config REST API استفاده کنین تا مقادیر پیش فرض در برنامه رو برای همه کاربران برنامه یا برای بخش های پایگاه کاربری خود لغو کنین. هنگامی که به روز رسانی ها اعمال میشن کنترل برنامه رو شما انجام میدین و میتونید به روز رسانی ها رو بررسی کنین.

همه چیز رو در مورد برنامه خودتون سفارشی کنین

با تغییر مقادیر پارامتر های سمت سرور، رفتار و ظاهر پیش فرض برنامه خودتون رو تغییر بدین. برای مثال شما میتونید موضوع رنگ برنامه خودتون رو برای مطابقت با یک تبلیغات فصلی تغییر بدین یا تاریخ فروش رو بدون نیاز به انتشار یک برنامه کاربردی تغییر بدین.

Remote Config- عکس 1

Run A/B experiments easily

پیکر بندی از راه دور همراه با A/B Testing (روش کلیک کن و بیشتر دربارش بدون) کار میکنه، بنابراین شما میتونید آزمایش ها رو برای آزمایش تغییرات در برنامه خودتون تنظیم کنید و اجرا کنید. آیا میخواهید درک کنید که چگونه یک ویژگی جدید بر روی تعامل تاثیر میگذارد؟ از پیکر بندی راه دور به همراه تست A/B استفاده کنید تا ببینید که کدام تغییرات به طور گسترده ای ارزش دارند و تاثیر گزارند.

برنامه خودتون رو به مخاطبان مختلف متصل کنین

با استفاده از Remote Config تجربه برنامه های مختلف رو به بخش های مختلف پایگاه کاربری اضافه کنید. همچنین شما میتونید بر اساس مالکیت کاربر، نسخه برنامه، سیستم عامل، زبان و کشور هر مخاطب، برنامه رو سفارشی کنید.

یادگیری

همون طور که گفته شد شما با استفاده از Remote config  میتونید در رفتار و ظاهر برنامه خودتون تغییر ایجاد کنید و اون رو سفارشی کنید. چنانچه علاقه مند به یادگیری بیشتر درباره این موضوع هستین میتونید اینجا کلیک کنین و نحوه استفاده از این ویژگی رو از طریق مرجع اصلی اون اموزش ببینین.

دسته‌بندی‌ : Firebase, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*