بهینه سازی برنامه ها با اندروید Go edition

تیر 13, 1397     میثم عبداللهی    

اندروید Go edition

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره چگونگی بهینه سازی برنامه های اندروید براتون مطلب بزارم. بینش های مختلفی برای ایجاد برنامه هایی که بر روی تلفن های Android در سراسر جهان کار میکنند، وجود دارد. یکی از راه های بهینه سازی برنامه ها استفاده از اندروید Go edition است که در ادامه درباره نقش اون به طور کامل بحث خواهیم کرد.

معرفی اندروید Go edition

سیستم عامل اندروید (نسخه Go edition) در گوگل I/O با هدف به ارمغان آوردن تجربه های گوشی های هوشمند با کیفیت بالا به دستگاه های سطح پایین در سراسر جهان معرفی شد. در زمان معرفی این نسخه از اندروید، 6 سازنده معتبر دستگاه های خود رو در کنگره Mobile World اعلام کردند و بسیاری از سازندگان OEM متعهد به ساخت دستگاه های اندرویدی جدید (Go edition) در آینده شدند.

درک فرصت

همون طور که در جلسه گوگل I/O بحث شد، اندروید (Go edition) برای بهبود تجربه در دستگاه های سطح پایین طراحی شده است. کاربران در سراسر جهان با مسائل مهمی از جمله باتری، عدم ذخیره سازی بر روی دستگاه، محدودیت های داده ها و سرعت پردازنده های ضعیف که موجب ایجاد ناراحتی و نارضایتی از تلفن های همراه شده اند، مواجه اند. در این راستا گوگل کارهای زیادی رو برای بهینه سازی برنامه های خود مثل جستجو، دستیار، نقشه ها و یوتیوب انجام داده است.

بهینه سازی برنامه یا ایجاد یک برنامه جدید؟

در حالی که این سوال ساده است اما پاسخ کمی پیچیده  دارد. این کار نیز به عواملی مانند چگونگی توسعه منابع شما بستگی دارد. اگر شما میتونید ویژگی های برنامه خودتون رو که برای دستگاه ها بهینه شده اند رو با ایجاد یک برنامه جدید حفظ کنید، مشکلی در ساخت دوباره برنامه وجود ندارد اما اگر اون بهینه سازی ها از بین می روند، بهترین کار همان بهینه سازی برنامه به وسیله اندروید Go edition و استفاده از اون است.

اندروید Go edition- عکس1

سه سناریو برای استفاده از اندروید Go edition

در ادامه به بیان زمان استفاده از اندروید Go edotion برای بهینه سازی برنامه های مختلف می پردازیم.

یک برنامه برای همه

از برنامه یکسانی برای دستگاه های اندروید Go edition و تمام دستگاه های دیگر با تجربه یکسان استفاده کنید. در این حالت برنامه موجود خود رو بهینه کنید تا به خوبی روی تمامی دستگاه ها کار کند. همچنین کاربران فعلی شما نیز مزایای عملکرد رو از این بهینه سازی ها دریافت می کنند.

یک برنامه، APK های مختلف

از برنامه یکسانی برای دستگاه های اندروید Go edition و سایر دستگاه های دیگر با تجربیات مختلف استفاده کنید. در این روش از ایجاد یک APK برای بدست آوردن هدف های مختلف استفاده می شود.

دو برنامه

یک برنامه جدید Lite ایجاد کنید و دستگاه های اندروید Go edition رو هدف قرار بدید.

نتیجه گیری

همون طور که گفته شد راه های مختلفی برای بهینه سازی برنامه های اندروید وجود دارد که یکی از اون ها استفاده از اندروید Go edotion است. این نسخه از اندروید به شما امکان این رو میده تا تجربه برنامه های با کیفیت بالا رو در تلفن های همراه سطح پایین نیز استفاده کنید. اگه دوست دارید بیشتر درباره این نسخه از اندروید بدونید کافیه اینجا کلیک کنین و اطلاعات جالبی در این زمینه بدست بیارین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*