Google Contacts API چیست؟

Google Contacts API

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام یکی دیگه از API های گوگل رو بهتون معرفی کنم و اون چیزی نیست جز Google Contacts API. شما با استفاده از Google Contacts API میتونید مخاطبین خودتون رو مشاهده، ویرایش و سازماندهی کنید (اگه مایلید با دیگر API های گوگل آشنا بشین کافیه اینجا کلیک کنین).

Google Contacts API چیست؟

Google Contacts API به مشتریان اپلیکیشن اجازه میده تا مخاطبین رو مشاهده و بروز رسانی کنند. مخاطبین در حساب کاربری گوگل ذخیره می شوند و بیشتر خدمات گوگل نیز به لیست تماس دسترسی دارند. برنامه سرویس گیرنده شما می تواند از Google Contacts API برای ایجاد مخاطبین جدید استفاده کند و مخاطبین جدید را ویرایش و حذف کند و پرس و جو را بین مخاطبینی که معیار های خاصی دارند را انجام دهد.

Contact Entry

Google Contacts API امکان دستکاری از ورودی تماس را برای اجرای عنصر نوع تماس GData با برخی محدودیت های توصیف شده در راهنمای مرجع را فراهم می کند. نسخه 3 این API فرمت های جدید ساختار یافته ای را برای نام مخاطب و فیلد های آدرس های ساخت یافته ارائه می دهد.

ایجاد حساب گوگل

اولین قدم برای شروع کار با Google contacts API ساخت یک حساب گوگل است. شما برای تست هدف خود حتما نیاز به یک حساب گوگل دارید. اگر قبلا یک حساب تست را با یک پروژه ثبت شده در کنسول API دارید، پس همه موارد برای شما تنظیم شده اند و شما می توانید از رابط کاربری Google Contacts API برای راه اندازی، ویرایش و مشاهده داده های تست خود استفاده کنید.

انواع تغذیه تماس ها

API اطلاعات تماس ها شامل دو نوع فید Contacts Feed و Contact groups feed است. فید ها مخصوص خواندن و نوشتن هستند که می توانند برای مشاهده و مدیریت مخاطبین یا گروه کاربر استفاده شوند.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد Google Contacts API برای مشاهده، ویرایش و حذف مخاطبین به کار میره. همچنین شما میتونید با استفاده از این API داخل کاربران خودتون جستجو کنید و کاربر مورد نظر خودتون رو پیدا کنید. اگه دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره این API بدست بیارین کافیه اینجا کلیک کنین.

دسته‌بندی‌ : Google API, بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*