کتابخانه Lottie چیست؟

جولای 31, 2018     میثم عبداللهی    

کتابخانه Lottie

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره کتابخانه Lottie که مورد استفاده در اندروید و iOS و React Native است براتون مطلب بزارم .

کتابخانه Lottie چیست؟

کتابخانه Lottie یک کتابخانه مورد استفاده در Android و iOS و React Native است که انیمیشن های After Effect را در زمان واقعی نشان می دهد و اجازه می دهد که برنامه ها از انیمیشن ها به آسانی استفاده کنند (مانند استفاده از تصاویر ثابت). کتابخانه Lottie به مهندسین اجازه میده تا از انیمشین های قوی بدون نیاز به نوشتن مجدد آنها در برنامه های خود استفاده کنند.

چرا  Lottie؟

ویژگی های انعطاف پذیر پس از اثر

کتابخانه Lottie از جامدات، لایه های شکل، ماسک ها، مات های آلفا، مسیر های ترمیم و الگو های تار استفاده می کند و آن ها را پشتیبانی می کند. همچنین به طور منظم نیز ویژگی های جدید به این کتابخانه در حال اضافه شدن هستند.

انجام همه حرکات و مدیریت انیمیشن

با استفاده از Lottie شما قادر خواهید بود هر گونه حرکتی که دوست دارید را انجام دهید و انیمیشن های خود را مدیریت کنید. شما می توانید به عقب و جلو حرکت کنید و مهم تر از همه اینکه انیمیشن خود را برای پاسخ به هر گونه تعامل برنامه ریزی کنید.

اندازه فایل های کوچک

انیمیشن بردار بسته در برنامه شما بدون نیاز به نگرانی در مورد ابعاد متعدد و یا اندازه فایل های بزرگ قابل استفاده است. همچنین شما میتونید فایل های انیمیشن را از کد برنامه خودتون جدا کنید و آن ها را از یک API JSON بارگیری کنید.

کتابخانه Lottie- عکس1

ادغام Lottie

با استفاده از کتابخانه Lottie می توان اطلاعات صادر شده از json را در تمام سیستم عامل ها مورد استفاده قرار داد. همچنین شما میتونید از Lottie برای پلت فرم بومی خود استفاده کنید. Lottie به دلیل استفاده مشترک در سیستم عامل های مختلف مورد استفاده جمعیت قابل توجهی از برنامه نویسان قرار گرفته است.

یادگیری

همان طور که گفته شد، با استفاده از کتابخانه Lottie شما میتونید مانند استفاده از تصاویر ثابت، از انیمیشن ها نیز در برنامه خودتون استفاده کنید. یک نکته مهم این است که اگر قصد دارید از این کتابخانه استفاده کنید باید در کار کردن با نرم افزار After Effect مهارت کافی داشته باشید یا هم از یک After Effect کار کمک بگیرید. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره این کتابخانه بدست بیارید کافیه اینجا کلیک کنین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*