کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید

مرداد 10, 1397     میثم عبداللهی    

کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید براتون مطلب بزارم.

کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید

برای بارگذاری تصاویر در اندروید از کتابخانه های مختلفی استفاده میشه که به عنوان مثال می توان به  کتابخانه Universal Image Loader و کتابخانه Picasso و کتابخانه Glide و کتابخانه Fresco اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر کدام می پردازیم.

کتابخانه Universal Image Loader

بر اساس تحقیقات صورت گرفته کتابخانه UIL کاملا خسته کننده برای استفاده است، اما بسیار قابل تنظیم است. با استفاده از حداقل حافظه برای بارگذاری تصاویر حتی کمتر از Glide، کار می کند. همچنین مانند Glide تصاویر مختلف را در حافظه پنهان نگه می دارد که می تواند پیکر بندی شود. یکی از ضعف های این کتابخانه این است که به شما اجازه نمی دهد تا اندازه ای که می خواهید بارگذاری کنید را به یک نمایه مشخص کنید.

کتابخانه Picasso

Picasso برای استفاده بسیار ساده است و از طریق برخی از تنظیمات می توان از آن برای بارگذاری سریع تر تصاویر استفاده کرد. با استفاده از این کتابخانه می توانید تصاویر در اندازه های مختلف را مشاهده کنید، اما تصاویر را در اندازه های مختلف نمی توانید ذخیره کنید. نکته جالب این است که برای بارگذاری تصاویر از حافظه بزرگ استفاده می کند و از این رو تعداد زیادی از OOM ها را با ان دیده ایم. اگر تعداد زیادی از تصاویر با وضوح بالا را بارگذاری کرده اید، به شما توصیه نمی شود که از این کتابخانه استفاده کنین و میتونید از دیگر کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید استفاده کنید.

کتابخانه Glide

کتابخانه Glide بسیار سریع است و مکانیزم ذخیره سازی خوبی دارد. شاید دارای بهترین مکانیزم ذخیره سازی در بین کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید باشد. Glide همچنین از حافظه بیشتری نسبت به Fresco استفاده می کند. به طور پیش فرض از RGB-565 استفاده می کند و از این رو تصویر بارگذاری شده کمی فرسوده شده است. اما می توان ان را به راحتی به ARGB-8888 پیکر بندی کرد.

کتابخانه Fresco

اول از همه فقط زمانی از Fresco استفاده می شود که تصاویر نقش مهمی در برنامه شما داشته باشد و ان هم به دلیل این است که این کتابخانه یک کتابخانه بومی است و از این رو کاملا بزرگ است. این کتابخانه از ImageView استفاده نمی کند بلکه آن از Simple Drawee View (یک نمایش سفارشی که Imageview را گسترش می دهد) استفاده می کند که کمی ساده تر نیز است. شما می توانید اندازه Bitmap را مشخص کنید. با این حال تصاویر با اندازه های مختلف ذخیره نمی شوند. همچنین به طور پیش فرض از retry پشتیبانی می کند.

حال که با انواع کتابخانه های بارگذاری تصاویر در اندروید آشنا شدید، می توانید آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید و در برنامه های خود از هر کدام که برای شما بهتر است استفاده کنین. اگر مایلید بیشتر درباره این کتابخانه ها بدونین کافیه اینجا کلیک کنین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*