ProGuard چیست؟

مرداد 14, 1397     میثم عبداللهی    

ProGuard

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره ابزار ProGuard در اندروید براتون مطلب بزارم و بررسی کنیم که چه استفاده ای داره و به چه دردی میخوره.

ProGuard چیست؟

ProGuard یک ابزار خط فرمان با فرمت Open Source است که کد جاوا را مختل کرده، بهینه سازی کرده و با هم ترکیب می کند. پروگارد قادر به بهینه سازی باطن، شناسایی و حذف دستور العمل های استفاده نشده است. ProGuard نرم افزار آزاد است و تحت مجوز عمومی GNU، نسخه 2 توزیع شده است. پروگارد به عنوان بخشی از اندروید SDK توزیع شده و هنگام ساخت برنامه در حالت انتشار اجرا می شود.

کد و منابع خود را کم کنید

برای اینکه فایل APK شما کمترین مقدار ممکن باشد، باید کد و منابع مورد استفاده در ساخت نسخه آزادی خود را کم کنید. کاهش کد با استفاده از ProGuard در دسترس است که کلاس ها، زمینه ها، روش ها و ویژگی های استفاده نشده از برنامه بسته بندی شما را شناسایی و حذف میکند. پروگارد همچنین کد باطری را بهینه می کند، دستور العمل های کد استفاده نشده را حذف می کند و کلاس های باقیمانده، فیلدها و روش های با نام های کوتاه را مسدود می کند.

حالات مختلف

برنامه های دسکتاپ

ProGuard برنامه های جاوا را مسدود می کند و کد پردازش شده برای Java Micro Edition و Java6 و بالاتر را پیش از آن تایید می کند.

برنامه های جاسازی شده

ProGuard برنامه های جاوا برای تلفن های همراه، بخش کننده های Blu-ray، جعبه های تنظیم شده و دیگر دستگاه های محدود را بهینه سازی می کند.

برنامه های موبایل

ProGuard زمان دانلود و راه اندازی برنامه های اندرویدی را کاهش می دهد و عملکرد ان ها را در دستگاه های تلفن همراه افزایش می دهد.

ویژگی های ProGuard

  • پروگارد یک ابزار خط فرمان با یک رابط کاربر گرافیکی اختیاری است.
  • پروگارد به راحتی قابل پیکر بندی است. شما می توانید با چند گزینه بصری خط فرمان یا یک فرمان پیکر بندی ساده، همه چیز را پیکر بندی کنید.
  • پروگارد سریع است و در عرض چند ثانیه برنامه های کوچک اندرویدی و کلیه کتابخانه های در حال اجرا را پردازش می کند.
  • پروگارد ابزار پیش فرض در محیط های توسعه مانند ابزار های بی سیم اوراکل، NetBeans، TXE SDK Intel، EclipseME و SDK اندروید گوگل است.

یادگیری

همان طور که گقته شد ProGuard محبوب ترین بهینه ساز برای Java bytecode است و باعث می شود تا برنامه های جاوا و اندروید شما تا 90 درصد کوچکتر و تا 20 درصد سریعتر شوند. چنانچه مایلید بیشتر درباره پروگارد اطلاعات بدست بیارین کافیه اینجا کلیک کنین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*