اپلیکیشن های ساخته شده با React Native

مرداد 17, 1397     میثم عبداللهی    

اپلیکیشن های ساخته شده با React Native

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره اپلیکیشن های ساخته شده با React Native براتون مطلب بزارم و با هم بررسی کنیم که اصلا چرا برنامه نویس ها برای ساخت اپلیکیشن رو به استفاده از React Native میارن. در ابتدا با مفهوم React Native آشنا میشیم سپس به بررسی اپلیکیشن ها می پردازیم.

React Native چیست؟

ریکت نیتیو یک فریم ورک است که به شما اجازه می دهد برنامه های نیتیو موبایل خود را با استفاده از جاوا اسکریپت ایجاد کنید. به طور معمول شما باید برنامه تلفن همراه خود را با استفاده از جاوا برای آندروید و Swift / Obj-C برای iOS برنامه نویسی کنید.ریکت نیتیو این نیاز را حذف می کند و باعث می شود برنامه های کاملا کاربردی برای هر دو سیستم عامل در زمان بسیار کمتر و با استفاده از تنها یک زبان برنامه نویسی ایجاد نمایید.

اپلیکیشن های ساخته شده با React Native

به دلیل انعطاف و سازگاری بالای React Native از اون در ساخت اپلیکیشن های زیادی استفاده شده که به عنوان معروف ترین این اپلیکیشن ها میتوان به Facebook، Instagram، Amazon Prime Video، Microsoft OneDrive، Walmart، SoundCloud Pluse اشاره کرد. همچنین از React Native در ساخت اپلیکیشن های معروف ایرانی نظیر اپلیکیشن سفارش غذای ریحون، اپلیکیشن سفارش پیک الو پیک و اپلیکیشن اسنپ فود نیز استفاده شده است.

FaceBook

FaceBook یکی از اپلیکیشن های ساخته شده با React Native است. در ابتدا React Native توسط خود فیسبوک برای رفع نیاز های داخلی توسعه پیدا کرد. یکی از ویژگی های بارز React Native متن باز بودن ان است و فیسبوک نیز این چارچوب را متن باز ارائه کرده تا جامعه بزرگی بتوانند ان را توسعه دهند. یکی از دلایل استفاده فیسبوک از این چارچوب این است که با استفاده از آن می توان برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS اپلیکیشن ساخت.

Instagram

اپلیکیشن اینستاگرام نیز یکی از اپلیکیشن های ساخته شده با React Native است. تیم توسعه Instagram اغلب اوقات بر روی تناقضات مربوط به کد های اندروید و IOS مشکل داشتند. انها برای حل این مشکل رو به استفاده از React Native آوردند و با استفاده از این چارچوب حدود 99 درصد از مشکلات انها حل شد و در حال حاضر نسخه عالی از این اپلیکیشن برای سیستم عامل های اندروید و IOS در دسترس است. یکی دیگر از دلایل استفاده از React Native توسط اینستاگرام این بود که تعداد کد های مربوط به اپلیکیشن را کاهش می دهد و برنامه را بهینه سازی می کند.

SoundCloud Pluse

اپلیکیشن SoundCloud Pluse به شما این قابلیت را می دهد تا حساب خود را مدیریت کنید و کاربران خود را حفظ کنید. این شرکت در زمان ساخت دومین اپلیکیشن خود برای جلوگیری از بوجود امدن تاخیر میان توزیع اپلیکیشن اندروید و IOS از React Native استفاده کرد. با استفاده از این چار چوب انها توانستند به صورت همزمان اپلیکیشن را برای پلت فرم های مختلف ارائه دهند.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، اپلیکیشن های ساخته شده با React Native در بازار زیاد هستند. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از React Native این است که با استفاده از این چارچوب می توان برای پلت فرم های مختلف اپلیکیشن ساخت و تعداد خط کد های کمتری نیز مورد استفاده قرار داد. اگر مایلید با اپلیکیشن های دیگه که با این چارچوب ساخته شده اند آشنا شوید، کافی ایست اینجا کلیک کنین و اطلاعات جدیدی بدست بیارین.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*