Redux چیست؟

مرداد 18, 1397     میثم عبداللهی    

Redux

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره Redux براتون مطلب بزارم. Redux یک کتابخانه جاوا اسکریپت متن باز برای مدیریت وضعیت برنامه است.

Redux چیست؟

کتابخانه Redux یک کتابخانه JavaScript متن باز برای مدیریت وضعیت برنامه است که معمولا همراه با کتابخانه های React یا Angular برای ایجاد رابط کاربری استفاده می شود. Redux یک کتابخانه کوچک همراه با یک API ساده و محدود است که برای یک طرف قابل پیش بینی برای حالت برنامه، طراحی شده است. این کتابخانه تحت المان زبان برنامه نویسی کاربردی قرار دارد.

چرا Redux؟

Redux یک کانال قابل پیش بینی برای برنامه های جاوا اسکریپت است. این کتابخانه به شما کمک می کند تا برنامه هایی را که به طور مداوم رفتار می کنند را در محیط های مختلف (مشتری، سرور و بومی) اجرا کنید و به راحتی اون ها رو تست کنید. ریداکس تجربه بزرگ توسعه دهنده ها را فراهم می کند که به طور مثال می توان از ویرایش کد های زنده همراه با اشکال زدایی زمان بندی اشاره کرد. همچنین شما می توانید از این کتابخانه در کنار React و یا هر View Library دیگر استفاده کنید.

باید ها و نباید ها

Redux یک ابزار ارزشمند برای سازماندهی برنامه شما است اما شما برای استفاده از اون باید در نظر بگیرید که آیا این وضعیت مناسب برنامه شما است یا خیر. از این کتابخانه صرفا به دلیل این که شخصی گفته شما باید زمان را برای درک مزایای بالقوه و مزایای استفاده از آن صرف کنید، استفاده نکنید. در ادامه چند مورد از مواردی را که میتوان از Redux استفاده کرد را با یکدیگر بررسی می کنیم.

  • هنگامی که می خواهید مقدار معقولی از داده ها را در طول زمان تغییر دهید.
  • هنگامی که تنها یک منبع حقیقی برای حالت (کشور) خود دارا هستید.
  • هنگامی که شما متوجه شده اید که نگه داری تمام حالات شما در یک اجزای سطح بالا دیگر کافی نیست.

یادگیری

همان طور که گفته شد Redux یک کتابخانه جاوا اسکریپتی متن باز است که برای مدیریت وضعیت برنامه به کار گرفته می شود. این کتابخانه را می توان در کنار کتابخانه های معروف دیگر نیز کتابخانه Angular و یا کتابخانه React به کار برد. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این کتابخانه و نحوه استفاده از اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*