Vuejs چیست؟

مرداد 19, 1397     میثم عبداللهی    

Vuejs

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره فریم ورک Vuejs براتون مطلب بزارم. Vuejs یک فریم ورک پیشرو جاوا اسکریپتی است.

Vuejs چیست؟

Vuejs یک چارچوب جاوا اسکریپت متن باز برای ساخت رابط کاربری (UI) است. Vue به گونه ای طراحی شده است که به طور پیوسته قابل پذیرش باشد، به همین دلیل برای ادغام به پروژه هایی که از دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت استفاده می کنند از Vue استفاده می شود. Vue همچنین می تواند به عنوان یک چارچوب کاربردی وب فعال باشد، به طوری که برنامه های تک صفحه ای پیشرفته را فعال کند.

قالب ها

Vuejs از دستور العمل های مبتنی بر HTML استفاده می کند که به شما اجازه می دهد به صورت قانونی DOM رندر شده را به داده های نمونه Vue پایه متصل کنید. تمام قالب های Vue HTML معتبر هستند و می توانند توسط مرورگر های سازگار با مشخصات و تجزیه کننده های HTML تجزیه شوند. در Vue شما می توانید از نحو قالب استفاده کنید یا انتخاب کنید که به طور مستقیم از توابع رندر با استفاده از JSX (فرمت برای نحو زبان جاوا اسکریپت) بهره ببرید.

واکنش پذیری

یکی از ویژگی های متمایز Vuejs سیستم واکنش پذیر آن است. در این فریم ورک مدل ها فقط اشیا ساده جاوا اسکریپت هستند و هنگامی که شما آن ها را تغییر دهید، نمایش به روز رسانی خواهد شد و این باعث می شود که مدیریت دولتی بسیار ساده و شهودی شود. Vue بهینه سازی مجدد رندر بدون نیاز به انجام هر کاری را فراهم می کند.

اجزا

اجزا یکی از قوی ترین ویژگی های Vuejs هستند. در اپلیکیشن های بزرگ لازم است تا کل برنامه به قطعات کوچک تقسیم شوند و اغلب قابل استفاده مجدد برای ایجاد توسعه قابل کنترل باشند. اجزا، عناصر HTML پایه را به کپسوله کردن کد قابل استفاده مجدد گسترش می دهند. در سطوح بالا، اجزا عناصر سفارشی هستند که کامپایلر Vue به آن ها پیوسته است. در Vue یک جز اساسا یک نمونه از Vue با گزینه های از پیش تعریف شده است.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد Vuejs یک فریم ورک جاوا اسکریپتی است که برای ایجاد UI به کار گرفته می شود. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و نحوه استفاده از اون رو بدست بیارید کافیه اینجا کلیک کنید و آموزش های لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*