Electron چیست؟

مرداد 20, 1397     میثم عبداللهی    

Electron

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره فریم ورک متن باز Electron براتون مطلب بزارم.

Electron چیست؟

Electron یک فریم ورک متن باز است که توسط GitHub توسعه داده شده و نگهداری می شود. این فریم ورک برای ساخت برنامه های دسکتاپ پلت فرم متقابل با جاوا اسکریپت، HTML و CSS مورد استفاده قرار می گیرد. Electron اجازه می دهد تا توسعه برنامه های کاربردی GUI دسکتاپ با استفاده از اجزای برنامه نویسی جلو و عقب در ابتدا برای برنامه های کاربردی وب توسعه پیدا کند. از Node js برای برنامه نویسی Backend و از Chromium برای ساخت ظاهر استفاده می شود.

آسان تر از چیزی که شما فکر می کنید

اگر شما می توانید یک وب سایت را ایجاد کنید، با استفاده از این فریم ورک قادر خواهید بود برنامه دسکتاپ آن را نیز ایجاد کنید. Electron یک چارچوب برای ایجاد برنامه های بومی با تکنولوژی های وب مانند جاوا اسکریپت، HTML و CSS است. این فریم ورک از قطعات برنامه سخت مراقبت می کند تا بتوانید بر روی هسته برنامه خود متمرکز شوید.

شاخص های برتر

فناوری های وب

Electron از Node js و Chromium استفاده می کند، بنابراین شما می تواندی برنامه های خود را با استفاده از Java Script، HTML و CSS ایجاد کنید.

متن باز

Electron یک فریم ورک متن باز است که توسط GitHub و یک جامعه فعال از همکاران پشتیبانی می شود.

کراس پلت فرم

Electron یک کراس پلت فرم است و اپلیکیشن هایی که از این فریم ورک استفاده می کنند قابلیت ساخت و اجرا در سه سیستم عامل Mac، ویندوز و لینوکس را دارند. از این فریم ورک می توان در هر کدام از این سیستم عامل ها استفاده کرد.

برنامه های ساخته شده با Electron

با استفاده از Electron ایجاد یک برنامه دسکتاپ برای شرکت یا ایده شما آسان است. این فریم ورک در ابتدا برای ویرایشگر GitHub Atom توسعه یافت سپس برای ایجاد برنامه های کاربردی توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت، فیس بوک، Slack و Docker مورد استفاده قرار گرفت. از فریم ورک الکترون در ساخت برنامه های مختلفی مثل Skype، GitHub Desktop، Hyper، Kap، Stack، WordPress.com و Visual Studio Code استفاده شده است.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، از Electron برای ساخت برنامه های دسکتاپ استفاده می شود. با استفاده از این فریم ورک شما قادر خواهید بود برای یک وب سایت خاص، برنامه دسکتاپ آن را نیز ایجاد کنید. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و نحوه کار کردن با آن بدست بیارید، کافی است اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم را از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*