مقایسه React Native و Ionic

React Native و Ionic

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز می خواهیم دو فریم ورک React Native و Ionic را با هم مقایسه کنیم و فریم ورک برتر از بین این دو را انتخاب کنیم.

React Native چیست؟

React Native یک چارچوب منبع باز از فیس بوک است که مفاهیم توسعه وب را به سمت توسعه تلفن همراه به ارمغان می آورد. توسعه این برنامه ها در جاوا اسکریپت انجام می شود اما نتیجه آن یک برنامه Native است.

Ionic چیست؟

Ionic یک فریم ورک برای توسعه نرم افزار های موبایله که از کتابخونه ی محبوب Angular js درست شده. فریم ورک ایونیک یک چارچوب برای توسعه اپلیکیشن های موبایل بدون دونستن جاوایه که هدفش توسعه ی یک برنامه ترکیبی از چند زبان مختلف مثل HTML5 و CSS  و جاوا اسکریپته.

مقایسه React Native و Ionic

بومی یا ترکیبی

Ionic یک چارچوب توسعه ی ترکیبی است و از فناوری های وب برای نوشتن و ارائه برنامه استفاده می کند و برای دسترسی به ویژگی های بومی از پله های PhoneGap و Cordova استفاده می کند. سپس سعی می کند که رفتار های بومی خود را برای ارائه بهترین تجربه کاربر، تکرار کند. توسعه در React Native عمدتا با جاوا اسکریپت انجام می شود و این به معنی است که بیشتر کد مورد نیاز برای شروع می تواند در سراسر سیستم عامل به اشتراک گذاشته شود. با این حال در صورتی که برنامه های ترکیبی با استفاده از HTML و CSS رندر شوند، React Native برای رندر از اجزای بومی استفاده خواهد کرد.

یکبار بنویسید، همه جا اجرا کنید

یک برنامه ترکیبی معمولی بدون در نظر گرفتن پلت فرم همان کد را اجرا خواهد کرد و این چیزی است که Ionic قادر به انجام ان است. هدف React Native این نیست که یک راه برای نوشتن یک بار فراهم کند و در همه جا اجرا شود. در عوض می خواهد توسعه دهندگان از اجزایی استفاده کنند که بهترین رفتار بومی با این پلت فرم را دنبال می کنند. با Ionic شما قطعا نباید نگران رفتار های خاص پلت فرم باشید اما با React Native ممکن است مجبور باشید برای کاربران خود به ارائه یک تجربه بی نظیر بپردازید.

پشته زبان

Ionic یک چارچوب مبتنی بر Angular و جاوا اسکریپتی است و از قالب HTML برای نمایش آن ها استفاده می کند. React Native بر اساس چارچوب جاوا اسکریپتی ریکت عمل می کند و بنابراین از کد های جاوا اسکریپت استفاده می کند که شبیه HTML است. با Ionic شما در قلمرو کلاس های HTML و CSS فعالیت خواهید داشت اما با React Native شما باید یاد بگیرید که چگونه سبک و رابط کاربری خود را با استفاده از اجزای HTML ایجاد کنید.

تست در طول توسعه

هنگام ایجاد یک برنامه، بازخورد فوری بسیار مهم است. با IONIC شما بلافاصله می توانید برنامه خود را در مرورگر و دستگاه های تلفن همراه خود پیش نمایش دهید و آن را تست کنید. با استفاده از React Native نیز شما قادر خواهید بود نتیجه تغییرات را همان طور که رخ می دهند، ببینید و در این زمینه هر دو فریم ورک زیرک عمل می کنند.

نتیجه گیری

پس از مقایسه React Native و Ionic دیدیم که هر کدام از این دو فریم ورک دارای ویژگی های خاص خود هستند و نمی توان گفت یکی از دیگری برتری مطلق دارد. اما من استفاده از React Native را به دلیل سرعت و پاسخگو بودن، به Ionic ترجیح میدم. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره مقایسه React Native و Ionic بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید.

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

One thought on “مقایسه React Native و Ionic”

  1. حمید

    خداروشکر/ مرسی/ با اینکه ترجمه خوبی نداشت ولی واسه کسی که سر در میاره قابل فهم بود و اینکه تو وب سایت های فارسی این نوع مقایسه کمتر پیدا میشه و تشکر میکنم. خدا قوت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*