Phalcon چیست؟

شهریور 15, 1397     میثم عبداللهی    

phalcon

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره فریم ورک محبوب Phalcon براتون مطلب بزارم.

Phalcon چیست؟

Phalcon یک چارچوب وب PHP مبتنی بر الگوی معماری MVC است. این فریم ورک منبع باز در سال 2012 منتشر شد و تحت شرایط مجوز BSD فعالیت می کند. بر خلاف بسیاری از چارچوب های PHP، فریم ورک Phalcon به عنوان یک افزونه وب سرور نوشته شده در Zephir و C اجرا می شود که هدف آن افزایش سرعت اجرا، کاهش استفاده از منابع و پردازش درخواست های HTTP در هر ثانیه است.

ویژگی های پایه

سربار کم

در این فریم ورک کلاس ها و توابع ارائه شده توسط برنامه افزودنی آماده استفاده برای هر برنامه می باشند. همچنین کد کامپایل نشده و تفسیر نشده است چون قبلا به یک پلت فرم و پردازنده خاص کامپایل شده است. به دلیل معماری و بهینه سازی آن در سطح پایین، Phalcon کمترین هزینه را برای برنامه های مبتنی بر MVC فراهم می کند.

تزریق وابستگی

Phalcon بر اساس یک الگوی قدرتمند اما آسان برای درک و استفاده به نام Dependency Injection ساخته شده است. با استفاده از این الگو شما می توانید خدمات را ابتدا تعریف کنید و سپس از ان ها تقریبا در هر نقطه از برنامه استفاده کنید.

REST

در این مورد شما می توانید از یک برنامه کوچک یا یک برنامه کامل پشته برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید. نوشتن سرور های REST و برنامه های کاربردی هرگز آسان نبوده، اما این فریم ورک خدمات ساده را در قالب یک فایل متناسب ارائه می دهد.

Autoloader

در این فریم ورک شما می توانید فضای نام ها، پیشوند ها، فهرست ها و یا کلاس ها را ثبت نام کنید. سپس از رویداد های Autoloader استفاده کنید و کنترل کامل بر روی فایل های بارگذاری شده از هر فضا داشته باشید و آن ها را مدیریت کنید.

Router

Router ها در فریم ورک Phalcon با استفاده از معماری MVC قابلیت های مسیریابی پیشرفته را فراهم می کنند.

ORM

ORM قدرتمند توسط Phalcon ارائه شده است که به شما امکان می دهد، سوابق پایگاه داده را به عنوان کلاس ها و اشیا دستکاری کنید. SQLite، MySQL و PostgreSQL از جمله پایگاه داده های هستند که توسط این فریم ورک پشتیبانی می شوند.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، فریم ورک Phalcon یک فریم ورک وب مبتنی بر PHP است و به دلیل معماری نوآورانه آن جز سریع ترین چارچوب های PHP است که تا به حال ساخته شده اند. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*