Spring Framework چیست؟

شهریور 20, 1397     میثم عبداللهی    

Spring Framework

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام وب فریم ورک Spring Framework رو بهتون معرفی کنم.

Spring Framework چیست؟

Spring Framework یک چارچوب برنامه کاربردی است که وظیفه معکوس کردن کانتینر کنترل برای پلت فرم جاوا را بر عهده دارد. ویژگی های اصلی این چارچوب می تواند توسط هر برنامه جاوا مورد استفاده قرار گیرد، اما پسوند ها در این چارچوب برای ساختن برنامه های کاربردی وب در بالای پلت فرم Java EE مورد استفاده قرار می گیرند. اگر چه Spring Framework هیچ مدل برنامه نویسی خاصی را تحمیل نمی کند، اما در جامعه جاوا به عنوان یک افزودنی یا حتی جایگزینی برای مدل Enterprise JavaBeans محبوب شده است. این چارچوب یک چارچوب منبع باز نیز است.

ماژول ها

Spring Framework شامل چندین ماژول است که طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهند. در ادامه به بیان چند مورد از این ماژول ها خواهیم پرداخت:

  • Container Spring Core که پایه ماژول Spring Framework است و کانتینر های این چارچوب را فراهم می کند.
  • برنامه نویسی گام به گام که امکان اجرای نگرانی های متقابل را فراهم می کند.
  • کنوانسیون پیکربندی که یک راه حل سریع توسعه نرم افزار برای برنامه های سازمانی مبتنی بر Spring Framework در ماژول Spring Roo ارائه داده است.
  • مدیریت تراکنش که چندین API مدیریت تعاملات را متحد می کند و معاملات را برای اشیا جاوا مختص می کند.
  • تست که کلاس های پشتیبانی برای نوشتن تست واحد و تست های یکپارچه سازی را فراهم می کند.

ویژگی های شاخص

Spring Boot- ساخت هر چیزی

Spring Boot برای این طراحی شده تا شما هر چه سریع تر و با کمترین پیکربندی بندی اولیه از Spring، این چارچوب را اجرا کنید. Spring Boot همچنین یک دیدگاه معتبر از برنامه های آماده سازی ساختمان را نیز می گیرد.

Spring Cloud- همه چیز را هماهنگ کنید

Spring Cloud به طور مستقیم بر روی رویکرد نوآورانه Spring Boot به شرکت جاوا ساخته شده است. Spring Cloud معماری توزیه شده با میکروسکوپ ساده را با استفاده از الگو های اثبات شده برای بدست آوردن قابلیت انعطاف پذیری، قابلیت اطمینان و هماهنگی با سرویس های مایکروسافت ساده می کند.

Spring Cloud Data Flow- اتصال به هر چیز

برای دسترسی به اینترنت دستگاه های موبایل، سنسور ها، پوشیدنی ها، اتومبیل و موارد دیگر به Enterprise متصل شوید. Spring Cloud Data Flow یک سرویس یکپارچه برای ایجاد سرویس های مرسوم داده های ترکیب شده است که جریان پردازش و الگو های پردازش داده مبتنی بر ETL را ارائه می دهد.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، Spring Framework یک چارچوب برنامه کاربردی است که از مدل معماری MVC پیروی می کند. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این وب فریم ورک و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از مرجع اصلی فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*