فریم ورک Locomotive چیست؟

مهر 9, 1397     میثم عبداللهی    

فریم ورک Locomotive

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره وب فریم ورک Locomotive براتون مطلب بذارم.

فریم ورک Locomotive چیست؟

فریم ورک Locomotive یک چارچوب وب برای Node.js است. این فریم ورک از الگوی معماری MVC، مسیر های RESTful وتوافق در مورد پیکربندی پشتیبانی می کند، در حالی که یکپارچه با هر پایگاه داده و موتور قالب سازگار است. فریم ورک Locomotive بر روی Express ساخته شده است و قدرت و سادگی آن بر اساس Node است و همانند آن را داراست. این فریم ورک باعث می شود برنامه های کاربردی وب ساده تر شود.

ویژگی های شاخص

فریم ورک Locomotive نیز همانند دیگر فریم ورک ها شامل ویژگی های خاص خود است که در ادامه به بیان چند مورد از آنها می پردازیم:

  • پشتیبانی از مدل معماری MVC
  • کنوانسیون پیش از پیکربندی
  • پشتیبانی از مسیریابی فوری
  • پشتیبانی از کمک های مسیریابی
  • اتصال به انواع مختلف پایگاه داده
  • رندر با هر قالب موتور
  • پیوستن به اصول REST و پیروی از آن ها
  • ساخته شده بر روی Express.js

معماری

فریم ورک Locomotive طوری معماری شده تا برنامه های کاربردی وب را آسان کند در حالی که تشویق به استفاده از بهترین شیوه ها می کند. این فریم ورک توسط ماژول های Node.js با کیفیت بالا طراحی شده و الگو های طراحی را مورد آزمایش قرار می دهد. در هسته این فریم ورک الگو طراحی کنترل کننده، مدل MVC است که در ادامه درباره هر کدام از لایه ها بحث خواهیم کرد.

لایه مدل

لایه مدل نشان دهنده داده هایی است که توسط یک برنامه کاربردی استفاده می شود و قوانین برای دستکاری در ان داده ها را شامل می شود. این لایه شامل بارگیری داده ها از یک پایگاه داده و اعتبار بخشی داده ها قبل از ذخیره آن ها است.

لایه View

این نمایه رابط کاربر یک برنامه را نشان می دهد. در Locomotive، نمایش ها اغلب فایل های HTML با جاسازی شده جاوا اسکریپ هستند.

لایه Controller

لایه کنترل کننده چسب بین مدل و نمایش را فراهم می کند. در Locomotive، کنترل کننده ها درخواست های ورودی را از مرورگر وب پرداش می کنند، داده ها را از مدل بارگیری می کنند و اطلاعات را به یک نمایش برای نمایش ارائه می دهند.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، فریم ورک Locomotive برای Node.js ساخته شده است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این وب فریم ورک و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*