Espresso چیست؟

مهر 11, 1397     میثم عبداللهی    

Espresso

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره یکی از راه های تست UI براتون مطلب بذارم. برای این کار میتونین از Espresso استفاده کنید.

Espresso چیست؟

Espresso یک ابزار برای نوشتن تست های UI مختصر، زیبا و قابل اطمینان است. API هسته ای کوچک، قابل پیش بینی و آسان برای یادگیری و قابل سفارشی سازی می باشد. Espresso انتظارات و تعاملات را بدون هیچ حسی از محتوای متنی، زیر ساخت های سفارشی یا جزئیات پیاده سازی خرابکارانه، به طور واضح آزمایش می کند و مورد تست قرار می دهد.

مخاطب هدف

Espresso توسعه دهندگانی را مورد هدف قرار می دهد که معتقدند تست خودکار یک جز جدایی ناپذیر از چرخه عمر توسعه است. این ابزار برای آزمایش جعبه سیاه برنامه توسط افرادی که با کد باز تحت تست آشنا هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

قابلیت همگام سازی

هر بار که آزمون شما ()onView را فراخوانی می کند، Espresso منتظر می ماند تا اقدامات مربوط به UI انجام شود تا شرایط همگام سازی زیر مهیا شود و پیام های مربوطه صادر شود:

  • صف پیام خالی است
  • هیچ نمونه ای از Async Task در حال انجام کار وجود ندارد
  • تمام منابع بیکار تعریف شده توسط توسعه دهنده بیکار هستند.

با انجام این چک ها، اسپرسو به میزان قابل توجهی احتمال این که تنها یک اقدام یا اظهار UI در هر زمان ممکن رخ دهد را افزایش می دهد. این قابلیت به شما نتایج قابل اعتماد و قابل اطمینان تست می دهد.

ایجاد تست UI با استفاده از Espresso Test Recorder

ابزار ضبط اسپرسو به شما اجازه می دهد آزمایشات UI را برای برنامه خود بدون نوشتن کد آزمون انجام دهید. با ضبط یک سناریوی آزمایشی، می توانید تعاملات خود را با یک دستگاه ضبط کنید و اظهارات را برای برسی عناصر UI در عکس های خاص برنامه خود اضافه کنید. ضبط کننده تست اسپرسو سپس ضبط ذخیره شده را می گیرد و شما می توانید به طور خودکار یک آزمون UI مربوطه را انجام دهید تا بتوانید برنامه خود را آزمایش کنید. Espresso Test Recorder آزمون ها را بر اساس فریم ورک آزمون اسپرسو و یک API طراحی می کند.

اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره Espresso Testing Framework و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*