Ember چیست؟

مهر 12, 1397     میثم عبداللهی    

Ember

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره یکی دیگه از وب فریم ورک هایی که از مدل معماری MVVM پیروی میکنه براتون مطلب بذارم و اون چیزی نیست جز Ember.

Ember چیست؟

Ember یا Ember.js یک چارچوب وب متن باز و جاوا اسکریپتی مبتنی بر مدل الگوی MVVM است. این چارچوب به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی وب یکپارچه مقیاس پذیر ایجاد کنند. اگر چه اساسا این یک چارچوب برای وب است، اما ممکن است برای برنامه های دسکتاپ و موبایل نیز مورد استفاده قرار گیرد (Apple Music مثال قابل توجهی از برنامه های دسکتاپی که توسط Ember ساخته شده اند، می باشد).

فلسفه و طراحی

از همان ابتدا، Ember بر اساس چندین ایده کلیدی طراحی شده بود که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم:

تمرکز بر روی برنامه های کاربردی وب بلند پروازانه

این چارچوب قصد دارد یک راه حل عمده برای مشکل برنامه کاربردی مشتری ارائه دهد. این چارچوب در حال مقایسه با بسیاری از چارچوب های جاوا اسکریپت است که با ارائه یک راه حل برای View در MVC شروع می شوند و تلاش می کنند از انجا رشد کنند.

تولید کننده بیشتر از جعبه

Ember.js یکی از اجزای مجموعه ای از ابزار هایی است که با یکدیگر همکاری می کنند تا یک پشته توسعه کامل را ارئه دهند. هدف از استفاده از این ابزار ها این است که توسعه دهنده بلافاصله بتواند تولید کند.

پایداری بدون رکود

شامل این ایده است که سازگاری عقب مانده مهم است و می تواند در حین نوسازی و تکامل چارچوب حفظ شود.

پیش بینی آینده استاندارد های وب

Ember یکی از پیشگامان پیشتاز در بسیاری از استاندراد های اطراف جاوا اسکریپت و وب است که شامل وعده ها، اجزای وب و نحو ES6 می شود.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، Ember یک چارچوب Front-end جاوا اسکریپت است که برای کمک به ایجاد وب سایت هایی با تعاملات غنی و پیچیده کاربر طراحی شده است. این چارچوب در بسیاری از وب سایت های محبوب از جمله Groupon، LinkedIn، Nation Live و Vine مورد استفاده قرار گرفته است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*