زبان برنامه نویسی Julia چیست؟

زبان برنامه نویس Julia

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در مقاله امروز میخوام درباره زبان برنامه نویسی Julia براتون مطلب بذارم.

زبان برنامه نویسی Julia چیست؟

زبان برنامه نویسی Julia یک زبان برنامه نویسی پویا در سطح عمومی است که در ابتدا برای پاسخگویی به نیاز های تجزیه و تحلیل عددی با کارایی بالا و علوم محاسباتی طراحی شده بود. Julia از ارزیابی مشتاقانه استفاده می کند و شامل کتابخانه های کارامد برای محاسبات نقطه شناور، جبر خطی و تولید عدد تصادفی می باشد. بسیاری از کتابخانه ها در این زبان در دسترس هستند و می توان از ان ها استفاده کرد (به عنوان مثال کتابخانه برای تبدیل سریه فوریه). این زبان برای اولین بار در سال 2012 به طور عمومی انتشار یافت و مورد استفاده قرار گرفت.

ویژگی های منحصر به فرد

سرعت بالا

Julia از ابتدا برای عملکرد بالا و سرعت زیاد طراحی شده بود. برنامه های Julia با استفاده از کد محلی کارامد برای چند سیستم عامل از طریق LLVM کامپایل می شوند.

پویا

Julia به صورت پویا تایپ شده و به عنوان یک زبان برنامه نویسی، پشتیبانی خوبی برای استفاده تعاملی دارد.

تایپ اختیاری

Julia دارای زبان غنی از انواع داده های توصیفی است و از انواع اعلامیه ها برای روشن شدن و جامعیت برنامه ها استفاده می کند.

عمومی

Julia از چندین اعلان به عنوان یک پارادایم استفاده می کند، به طوری که بسیاری از الگو های برنامه نویسی شی گرا و کاربردی را بیان می کند.

فنی

این زبان همچنین در محاسبات عددی در سطح بالایی قرار دارد. نحو Julia برای ریاضی بسیار عالی است و از انواع داده های عددی پشتیبانی می کند.

Composable

پکت های Julia به طور طبیعی با هم کار می کنند. این پکت ها شامل کتابخانه های ریاضی، ابزار دستکاری داده ها و بسته های رایانه ای عمومی می باشند. علاوه بر این شما می توانید از کتابخانه های C و Python و Java نیز استفاده کنید.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، زبان برنامه نویسی Julia یک زبان برنامه نویسی پویا برای پاسخ به تجزیه و تحلیل های عددی و علوم محاسباتی است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این زبان برنامه نویسی و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*