زبان برنامه نویسی Elixir چیست؟

زبان برنامه نویسی Elixir

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره زبان برنامه نویسی Elixir براتون مطلب بذارم و اون رو با هم بررسی کنیم.

زبان برنامه نویسی Elixir چیست؟

زبان برنامه نویسی Elixir یک زبان برنامه نویسی کاربردی، همزمان و عمومی است که بر روی ماشین مجازی Erlang اجرا می شود (برای آشنایی با زبان برنامه نویسی Erlang کافیه اینجا کلیک کنید). Elixir از Erlang تولید می شود و از همان انتزاع برای ساخت برنامه های توزیع شده و تحمل پذیر استفاده می کند. Elixir همچنین یک ابزار تولیدی و یک طراحی گسترده را فراهم می کند. زبان برنامه نویسی Elixir برای توسعه وب توسط شرکت هایی مانند Bleacher Report، Discord و Inverse و همچنین برای ساخت سیستم های تعبیه شده مورد استقاده قرار می گیرد.

ویژگی های شاخص

برنامه نویسی کاربردی

برنامه نویسی کاربردی یک شیوه برنامه نویسی را ترجیح می دهد که به توسعه دهندگان کمک می کند تا کد کوتاه، سریع و قابل نگهداری بنویسند. Elixir به شدت به این ویژگی متکی است تا اطمینان حاصل کند که نرم افزار شما تحت محدودیت های مورد انتظار کار می کند.

توسعه پذیری و DSL ها

Elixir به طوری طراحی شده تا بتوان آن را توسعه داد. این زبان به طوری طراحی شده تا توسعه دهندگان به طور طبیعی زبان را به حوزه های خاصی گسترش دهند تا بتوانند میزان بهره وری خود را افزایش دهند.

اکو سیستم در حال رشد

Elixir با مجموعه وسیعی از ابزار ها برای تسهیل توسعه، پیشرفت می کند. همچنین این زبان دارای یک ویژگی به نام Mix است، Mix یک ابزار ساخت است که به شما اجازه می دهد تا به راحتی پروژه ها، مدیریت وظایف و تست ها را اجرا کنید.

سازگاری با Erlang

Elixir در ماشین مجازی Erlnag اجرا می شود تا توسعه دهندگان دسترسی کامل به اکو سیستم Erlang داشته باشند. این نرم افزار توسط شرکت های WhatsApp ، Heroku و Klarna برای ایجاد برنامه های توزیع شده مورد استفاده قرار می گیرد.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، زبان برنامه نویسی Elixir یک زبان پویا و کاربردی است که برای ساخت برنامه های قابل برنامه ریزی و قابل نگهداری طراحی شده است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این زبان برنامه نویسی و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*