بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان

بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان براتون مطلب بذارم و بررسی کنیم که کودکان برای یادگیری برنامه نویسی میتونن از چه برنامه هایی استفاده کنند.

مقدمه

بدلیل اینکه ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، مهارت های برنامه نویسی در بازار کار به طور فزاینده ای دارای اهمیت می باشند. در حال حاضر هیچ توافقی در مورد سن دقیقی که کودکان باید برنامه نویسی را یاد بگیرند، وجود ندارد، اما با این حال بسیاری از برنامه های برنامه نویسی در بازار برای دامنه های مختلف سنی وجود دارند. بعضی از این برنامه ها می توانند توسط بچه های کم سن که حتی نمی توانند بخوانند، مورد استفاده قرار گیرند، در حالی که دیگر برنامه ها برای دانش آموزان مسن تری که دانش جامع ریاضی دارند، طراحی شده است. در ادامه ما چند مورد از بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان رو معرفی می کنیم.

بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان

Scratch

Scratch یک زبان بلوک بصری است که توسط گوگل و آزمایشگاه رسانه MIT ایجاد شده است. در ابتدا Scratch برای بچه های بین 8 تا 16 سال طراحی شد. اما رفته رفته بین عموم مردم برای شروع کار برنامه نویسی شهرت یافت و از آن استفاده کردند. در Scratch هر بلوک بصری برای یک واحد منطقی مانند یک عبارت if-else، یک تابع و یا یک حلقه زمانی است.

Tynker

Tynker یک برنامه برنامه نویسی خلاق برای کودکان بالای 7 سال است. همانطور که از معنی نام آن پیداست، بچه ها را تشویق می کند تا با کد آشنا شوند. Tynker مانند Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری است که با بلوک های ساختمانی مشابه Lego کار می کند. در این برنامه هر بلوک مفهوم کد گذاری متفاوت را به شیوه ای بصری آموزش می دهد. این برنامه همچنین دوره های آموزشی برای بچه های بزرگتر که قبلا اصول اولیه را یاد گرفته اند نیز ارائه می دهد و آنها می توانند زبان پایتون و سویفت را یاد بگیرند.

Kodable

میزبان های قابل برنامه نویسی Kodable، برنامه های آموزشی و بازی برای کودکان از مهد کودک تا کلاس پنجم می باشد. هدف اصلی این برنامه کمک به معلمان مدارس ابتدایی برای یاد دادن برنامه نویسی به بچه ها در کلاس درس است. اگرچه والدین نیز می توانند از آن برای آموزش فرزندان خود از طریق یک برنامه شرگرم کننده و جذاب استفاده کنند. راهنما های تدریس Kodable به گونه ای طراحی شده اند که مدرسان بدون هیچ گونه تجربه برنامه نویسی، می توانند از آن استفاده کنند.

یادگیری بیشتر

در این مقاله چند مورد از بهترین برنامه ها برای یادگیری برنامه نویسی توسط کودکان رو به شما معرفی کردیم. علاوه بر موارد گفته شده، مواردی نیز Alice، CodeSpark Academy، Code Karts و Hotscotch نیز وجود دارند که در صورت علاقه می توانید از انها برای یاد دادن برنامه نویسی به کودکان، استفاده کنید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*