بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی IOS

نوامبر 19, 2018     میثم عبداللهی    

بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی IOS

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله می خواهیم به بررسی بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی iOS یا همون Swift بپردازیم.

مقدمه

برای یادگیری زبان برنامه نویسی سویفت منابع و مراجه مختلفی وجود دارند. ما در این مقاله به بررسی بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی iOS خواهیم پرداخت. این منابع در بخش های مختلفی از جمله معماری، پروتکل ها، مجموعه ها و … طبقه بندی شده اند که به بیان آنها خواهیم پرداخت. در هر کدام از این بخش ها بهترین منابع برای یادگیری آن بخش نام برده شده اند.

بهترین منابع برای یادگیری برنامه نویسی iOS

معماری

در این بخش منابع مختلفی وجود دارند که بهترین آنها عبارتند از:

پروتکل ها

این بخش نیز منابع مختلفی را شامل می شود که مهم ترین آن ها عبارتند از:

مجموعه ها

در این بخش می توان به مقاله Everything You Ever Wanted to Know on Sequence & Collection اشاره کرد که شامل بهترین اطلاعات درباره مجموعه ها برای iOS می باشد.

تجزیه مدرن JSON (سویفت 4)

در این بخش می توان به مقاله Ultimate Guide to JSON Parsing with Swift 4 اشاره کرد که در آن راهنمایی های مفیدی برای تجزیه JSON یا همان Swift4 گفته شده است.

Debugging

اشکال زدایی (Debugging) یکی از بخش های مهم در یادگیری هر زبان برنامه نویسی است. برای یادگیری اشکال زدایی در زبان برنامه نویسی iOS نیز شما می توانید از منابع زیر استفاده کنید:

تست

تست خروجی برنامه ی نوشته شده توسط هر زبان برنامه نویسی، یکی از عوامل مهم در پیشرفت آن برنامه و افزایش سطح مهارت برنامه نویسان است. برای یادگیری نحوه تست برنامه های iOS نیز می توانید از منابع زیر استفاده کنید تا نتیجه بهتری را دریافت کنید:

سخن آخر

برای یادگیری زبان برنامه نویسی iOS و توسعه برنامه های آن، منابع مختلفی وجود دارند که ما در این مقاله به بیان چند مورد از بهترین های آنها پرداختیم. شما همچنین می توانید از دیگر منابع برای یادگیری استفاده کنید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*