مقایسه عملکرد Native iOS و React Native

نوامبر 20, 2018     میثم عبداللهی    

مقایسه عملکرد Native IOS و React Native

سلام به شما کاربران عزیز و دسوت داشتنی. در این مقاله میخوام به مقایسه عملکرد Native iOS و React Native بپردازیم.

مقدمه

React Native یک چارچوب کراس پلت فرم موبایل است که به شما امکان می دهد تا برنامه ها را با استفاده از جاوا اسکریپت بسازید. کد جاوا اسکریپت شما به یک برنامه تلفن همراه غیر قابل تشخیص از برنامه iOS ساخته شده با Objective-C یا یک برنامه Android ساخته شده با Java کامپایل می شود. این به بدان معنی است که React Native مزایای هر دو نرم افزار موبایل بومی و ترکیبی را فراهم می کند. هدف ما این است که بفهمیم آیا این دو می توانند دقیقا همان کاری را انجام دهند که قول می دهند. برای رسیدن به این هدف باید مراحل ساخت برنامه توسط هر دوی Swift و React Native را طی کنیم.

مقایسه عملکرد Native iOS و React Native

روند ساخت برنامه توسط Swift

یادگیری زبان سویفت تقریبا راحت است، اما یادگیری Cocoa Touch (فریم ورک iOS) کار بسیار سخت تری است. برای ساخت برنامه توسط سویفت نیز شما باید از یک فریم ورک iOS استفاده کنید که به ظاهر کار ساده ای نیست. اما کار کردن در فریم ورک های iOS و ساخت قسمت های مختلف مانند منو ها، نوار ها و دکمه ها بوسیله آن ها تقریبا راحت و آسان است.

روند ساخت برنامه توسط React Native

در گذشته، یادگیری جاوا اسکریپت کمی سخت تر از سویفت بود، اما حال امری امکان پذیر و راحت است. چیزی که در مورد React Native وجود دارد این است که بر خلاف iOS، کد های نوشته شده به وسیله آن منطقی هستند و شما می دانید هر کدام مربوط به کجا هست. علاوه بر این، بر خلاف iOS که در آن باید تنظیمات را برای هر صفحه انجام دهید تا خوب به نظر برسد، در React Native تمام تنظیمات برای تمام صفحات برای شما انجام می شود.

اندازه گیری های CPU

در موارد مختلفی از جمله Profile و To Do List در یک برنامه، React Native مقدار CPU کمتری را اشغال می کند، اما در مواردی همچون Page View  و Maps، سویفت مقدار CPU کمتری را اشغال می کند.

اندازه گیری های GPU

ریکت نیتیو در Maps  و To Do List مقدار GPU بیشتری را از سویفت اشغال می کند، اما در Profile و Page View مقدار GPU کمتری را اشغال می کند و دارای سرعت بیشتری است.

نتیجه گیری

همان طور که مشاهده کردید، به مقایسه عملکرد Native iOS و React Native در زمینه های مختلف پرداختیم. با استفاده از React Native شما می توانید در جاوا اسکریپت کد بزنید و پایگاه کد خود را در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید نصب کنید و خروجی مورد نظرتان را بگیرید، اما Swift فقط خروجی مورد استفاده سیستم عامل iOS را به شما می دهد. در حال حاضر React Native بهتر و موثر تر از Native iOS است و بیشتر مورد استفاده برنامه نویسان قرار می گیرد. شما نیز اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره React Native و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*