معرفی چند کتابخانه مهم iOS

نوامبر 22, 2018     میثم عبداللهی    

چند کتابخانه مهم iOS

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخواهیم به معرفی چند کتابخانه مهم iOS که باعث افزایش قدرت و پیشرفت شما در برنامه نویسی میشن بپردازیم.

چند کتابخانه مهم iOS

DZNEmptyDataSet

با استفاده از کتابخانه DZNEmptyDataSet شما فقط نیاز دارید که به چند پروتکل خاص برسید، آنگاه iOS به زیبایی از نمایه مجموعه شما مراقبت می کند و به خوبی جداول و داده های شما را نمایش می دهد.

PDTSimpleCalendar

همیشه نیاز به یک تقویم ساده، زیبا و کارآمد برای برنامه شما وجود دارد. PDTSimpleCalendar احتمالا بهترین جز تقویم برای iOS است. شما نیز می توانید آن را در بسیاری از موارد به کار ببرید و آن را مطابق میل خود سفارشی سازی کنید.

MagicalRecord

MagicalRecord به عنوان یک بسته بندی برای Core Data کار می کند و همه ی موارد غیر مرتبط را از برنامه نویس پنهان می کند. اگر تا کنون با الگو های رکوردی فعال مانند Ruby on Rails کار کرده باشید، از دیگر برنامه نویس ها جلو تر هستید. همچنین اگر از Core Data در برنامه خود استفاده می کنید به شما توصیه می شود که از این کتابخانه کمک بگیرید.

Chameleon

Chameleon یک چارچوب رنگی برای iOS است که UIColor ها را با رنگ های فلت زیبا و مدرن گسترش می دهد. همچنین شما می توانید با استفاده از رنگ هایی که از قبل تعریف کرده اید، پالت های رنگی مختلفی ایجاد کنید. اگر می خواهید نرم افزار شما از لحاظ ظاهر زیبا باشد و جلب توجه کند، قطعا باید این کتابخانه را به پروژه خود اضافه کنید و آن را به کار گیرید. Chameleon یک مورد از چند کتابخانه مهم iOS به حساب می آید.

Alamofire

Alamofire یک کتابخانه شبکه ای زیبا است که در Swift نوشته شده است. Alamofire را می توان به عنوان برادر کوچکتر AFNetworking در نظر گرفت، اما با این تفاوت که دارای زیبایی بیشتری بوده و کار با آن نیز راحت تر است (AFNetworking در Objective-C نوشته شده است).

PKRevealController 2

PKRevealController یک منوی کشویی است که با کمک انگشت یا فقط فشار دادن دکمه می توانید اسلاید ها را کنترل کرده و در جهات چپ یا راست جا به جا کنید. این کتابخانه بسیار سریع، به آسانی قابل نصب شدن و تنظیم پذیر می باشد و می توان آن را به عنوان یک کنترل کننده استاندارد در iOS SDK در نظر گرفت.

برا استفاده و کار با هر از این کتابخانه ها کافی است روی نام آن کلیک کرده، تا بتوانید کد های مربوط به آن را از GitHub دانلود کرده و استفاده کنید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*