معرفی چند کتابخانه معروف اندروید- قسمت اول

نوامبر 28, 2018     میثم عبداللهی    

چند کتابخانه معروف اندروید

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام چند کتابخانه معروف اندروید رو که حتما بدرد برنامه نویسای اندروید میخوره رو بهتون معرفی کنم. این کتابخانه ها جزو بهترین کتابخانه های اندروید مطرح شده در سال 2017 هستند.

معرفی چند کتابخانه معروف اندروید

کتابخانه Lottie

کتابخانه Lottie انیمیشن های Adobe After Effects را تجریه می کند و به عنوان JSON با Bodymovin صادر و آنها را به صورت بومی بر روی تلفن همراه اجرا می کند. بیش از 7500 کاربر GitHub که این کتابخانه را ستاره گذاری کرده اند و مورد استفاده قرار می دهند، نمی توانند اشتباه کرده باشند، پس می توان نتیجه گرفت که کتابخانه ای مفید و کار آمد است.

کتابخانه Toasty

کتابخانه Toasty برای ساخت Toasts های سفارشی به کار می رود. شما می توانید تصاویر و لینک های مربوط به این کتابخانه را با کلیک کردن اینجا بدست بیاورید و شروع به کار کردن با این کتابخانه کنید.

کتابخانه Store

Store یک کتابخانه برای بارگذاری Async Data و عمل Caching است. با استفاده از این کتابخانه عمل Fetching، تجزیه، ذخیره سازی و بازیابی داده ها در برنامه شما ساده تر انجام می گیرد. در این کتابخانه اسناد و مدارک جامع هستند و شما می توانید بسیاری از جریان ها مانند درخواست داده، ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل را بررسی کنید.

کتابخانه Preview Seek Bar

اگر از فیلم های Google Play استفاده می کنید، حتما با Seek Bar متحرک در پیش نمایش فیلم ها مواجه شده اید. Ruben Sousa اولین دفعه این کتابخانه را به عنوان یک کتابخانه منبع باز اجرا کرد و مورد استفاده قرار داد. شما نیز می توانید کد های مربوط به این کتابخانه از GitHub دریافت کرده و آن را در برنامه های خود استفاده کنید.

کتابخانه Chuck

اگر از OkHttp استفاده می کنید، کتابخانه Chuck به همه پرونده ها و پاسخ های HTTP در داخل برنامه شما کمک می کند و همچنین UI مناسب را جهت بازرسی محتوای آنها فراهم می کند.

کتابخانه CoordinatorTabLayout

کتابخانه CoordinatorTabLayout یک کنترل کامپوزیت سفارشی است که به سرعت ترکیبی از TabLayout و CoordinatorLayout را اجرا می کند.

ادامه معرفی چند کتابخانه معروف اندروید در مقاله بعدی انجام خواهد گرفت و با یکدیگر خصوصیات و ویژگی های کتابخانه های مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*