معرفی چند کتابخانه معروف اندروید- قسمت سوم

نوامبر 30, 2018     میثم عبداللهی    

معرفی چند کتابخانه معروف اندروید

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در قسمت های اول و دوم مقالات معرفی چند کتابخانه معروف اندروید به بررسی کتابخانه های معروف اندروید از جمله کتابخانه Lottie و کتابخانه Chuck و کتابخانه Excel Panel و غیره پرداختیم. در این مقاله نیز به ادامه معرفی چند کتابخانه معروف اندروید خواهیم پرداخت.

ادامه معرفی چند کتابخانه معروف اندروید

کتابخانه Bridge

Bridge یک کتابخانه شبکه ساده و قدرتمند HTTP برای اندروید است. این API دارای قابلیت زنجیر پذیری Fluent است که توسط کلاس های Java/Android’s URL Connection برای حداکثر سازگاری و سرعت طراحی شده است. این کتابخانه دارای مستندات جامع است و حتما ارزش یکبار دانلود شدن و استفاده در برنامه را داراست.

کتابخانه Ason

کتابخانه Ason دومین کتابخانه از Aidan Follestad است و ایده اصلی آن ساده سازی تعامل با JSON است. شما می توانید کد های مربوط به این کتابخانه را از GitHub دانلود کرده و در برنامه خودتان استفاده کنید.

کتابخانه ObjectBox

عملکرد حرفه ای دلیل شماره یک است که چرا ما از کتابخانه ObjectBox استفاده می کنیم و ان را ایجاد می کنیم. برای بهبود عملکرد در موبایل به طور قابل توجه، نیاز به رفتن به هسته و ایجاد یک پایگاه داده طراحی شده برای اشیا داریم، به همین دلیل از کتابخانه Object Box استفاده می کنیم، تا این امر به راحتی انجام گیرد.

کتابخانه FlowLayout

هنگامی که فضای کافی وجود نداشته باشد، کتابخانه FlowLayout به نمایه های کوچک اجازه می دهد که جریان داده را در ردیف های بعد ادامه دهند. فاصله بین مشاهدات کوچک را می توان از طریق Flow Layout محاسبه کرد تا دیده گاه ها به طور مساوی قرار گیرند و تقسیم بندی شوند.

کتابخانه Shortbread

کتابخانه Shortbread کلید های میانبر برنامه را برای فعالیت ها و روش های حاوی متن کوتاه، با استفاده از Shortcut ها ایجاد می کند. با استفاده از این کتابخانه نیازی به لمس مانیفست، ایجاد فایل های XML و یا استفاده از مدیر میانبر نیست.

نتیجه گیری

در این مجموعه مقالات به معرفی چند کتابخانه معروف اندروید پرداختیم و انها را مورد بررسی قرار دادیم. شما نیز می توانید از هر کدام از این کتابخانه ها در برنامه های خود استفاده کنید و علمکرد برنامه ی خود را بهبود بخشید. علاوه بر موارد ذکر شده، موارد دیگری نیز وجود دارند که در صورت علاقه می توانید از آنها استفاده کنید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*