رنگ ها در طراحی UI

دسامبر 1, 2018     میثم عبداللهی    

رنگ ها در طراحی UI

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله می خواهیم به بررسی اهمیت رنگ ها در طراحی UI بپردازیم.

مقدمه

هر جایی که سخن از طراحی به میان می آید، مطمئنا یکی از مسائلی که مورد بررسی قرار می گیرد و دارای اهمیت زیادی است، رنگ و استفاده از انواع رنگ هاست. در طراحی UI نیز این مسئله دارای اهمیت زیادی است و اگر می خواهید که طراحی UI شما دارای جذابیت باشد، باید رنگ های درستی انتخاب کنید و رنگ بندی ها و ترکیب آن ها را رعایت کنید.

رنگ ها در طراحی UI

برای افزایش کیفیت طراحی UI باید به مسائل مختلفی توجه کرد که رنگ های مورد استفاده در طراحی، یکی از آن موارد است. در ادامه به بررسی راه های افزایش کیفیت با استفاده از رنگ ها می پردازیم.

تغییرات رنگ تیره و روشن

یکی از مواردی که در بسیاری از رابط های بزرگ مورد توجه قرار می گیرد، این است که آنها اغلب تغییرات رنگ های تیره و روشن را در رنگ خاصی دارند. به عنوان مثال نوار جستجو در برنامه ی شما می تواند هم رنگ با محیط برنامه شما باشد، اما با کمی ظرافت می توان آن را بسته به رنگ محیط کمی تیره تر یا روشن تر در نظر گرفت تا بیشتر مورد توجه افراد قرار گیرد و جلوه زیبایی داشته باشد.

تنوع رنگ

گاهی افراد بر این باورند که استفاده از رنگ های زیاد در برنامه باعث جلب توجه بیشتر و افزایش کیفیت طراحی می شود، اما باید گفت استفاده از رنگ های مختلف بستگی به استفاده از برنامه دارد. مثلا در برنامه هایی که برای رده سنی کودکان طراحی می شود باید از رنگ های روشن و شاد مختلفی استفاده کرد، اما در برنامه هایی که برای رده سنی بزرگسالان طراحی شده اند، استفاده از رنگ های مختلف به صورت همزمان، جلوه ی زیبایی نداشته و باعث نارضایتی کاربران می شود.

سخن آخر

همان طور که گفته شد، رنگ ها در طراحی UI دارای اهمیت بسیاری هستند و یکی از موارد مهم برای رشد برنامه های شما هستند. در این مقاله به بررسی دو مورد از راه های افزایش کیفیت طراحی UI با استفاده از رنگ ها پرداختیم. از مایلید با دیگر روش ها آشنا شوید، کافیه اینجا کلیک کنید.

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*