نحوه یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروزه زبان های برنامه نویسی و فریم ورک های جدید زیادی معرفی میشن و یکی از دغدغه هخای برنامه نویسان و افراد علاقه مند به برنامه نویسی، یادگیری این زبان ها و فریم ورک هاست. ما در این مقاله به بررسی نحوه یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید پرداخته ایم.

مقدمه

زبان های برنامه نویسی جدید مانند Kotlin ، Elixir و Go هر روز تولید می شوند و به دنیا معرفی می شوند. یادگیری این زبان ها یکی از مسائل مهم برای هر برنامه نویس است. با استفاده از بعضی راه ها می توان منحنی یادگیری این زبان ها را سخت و زمان بر کرد، اما برخی نکات وجود دارند که به شما کمک می کنند تا از طریق آن ها به راحتی این زبان ها را یاد بگیرید و مورد استفاده قرار دهید.

یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید

در اینجا به بیان راه های مختلف که باعث آسون نمودن راه یادگیری زبان های برنامه نویسی ای که جدید معرفی شده اند، پرداخته ایم.

یادگیری فریم ورک ها پس از شناخت کامل زبان

بعضی از افراد تمایل دارند که چارچوب ها و فریم ورک های یک زبان را قبل از شناخت کامل آن زبان، یاد بگیرند و مورد استفاده قرار دهند. این امر در اکثر اوقات با شکست مواجه می شود و شما اگر می خواهید در کار با یک فریم ورک مهارت کافی و قدرت مانور دهی بالایی داشته باشید، ابتدا باید زبان برنامه نویسی مورد استفاده آن فریم ورک را کامل یاد گرفته، سپس شروع به کارکردن با آن فریم ورک کنید.

حل چالش های برنامه نویسی

بسیاری از وب سایت ها مانند HackerRank و Project Euler وجود دارند که می توانند به شما در دستیابی به یک روان شناسی کامل از زبان برنامه نویسی کمک کنند و شما را در مورد یادگیری بهتر نحو، کتابخانه ها و منطق به کار رفته در زبان یاری کنند. این سایت ها یک نمونه از راه های عالی برای آماده شدن برای حل چالش های برنامه نویسی و بر طرف کردن آنها هستند.

استفاده از StackOverFlow

زمانی که شروع به برنامه نویسی کنید، طبیعتا با چالش ها و مشکلات برنامه نویسی خاصی مواجه خواهید شد که شخصا قادر به حل و برطرف کردن آنها نخواهید بود. برای حل اینگونه چالش های برنامه نویسی می توانید از سایت معروف StackOverFlow استفاده کنید. استفاده از این سایت یکی از معروف ترین راه ها برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید است.

خواندن کد های زیاد

یکی از راه های یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، خواندن کد های مختلف در آن زبان است. شما نیز می توانید با استفاده از GitHub این کار را انجام داده و منحنی یادگیری خود را آسان تر کنید. در این سایت، شما می توانید کد های مربوط به زبان برنامه نویسی خود را مشاهده کرده و یاد بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*