فریم ورک Swagger

دسامبر 6, 2018     میثم عبداللهی    

فریم ورک Swagger

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. امروز میخوام درباره فریم ورک Swagger براتون مطلب بذارم.

فریم ورک Swagger چیست؟

فریم ورک Swagger یک فریم ورک منبع باز است که توسط اکو سیستم وسیع ابزار هایی که به طراحی برنامه نویسان، ساخت و استفاده از سرویس های RESTful Web کمک می کنند، حمایت می شود. در حالی که اکثر کاربران، این فریم ورک را با ابزار Swagger UI می شناسند، ابزار گرد آوری Swagger شامل پشتیبانی از مستندات خودکار، ایجاد کد و تولید پروژه های تست نیز می باشد.

موارد استفاده

فریم ورک Swagger در موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه به بیان چند مورد از آنها می پردازیم:

توسعه API ها

هنگام ایجاد API ها، Swagger Tooling ممکن است برای ایجاد یک سند Open API بر اساس کد خود به طور خودکار عمل کند. با استفاده از Swagger Codegen، توسعه دهندگان می توانند کد منبع را از سند Open API جدا سازند و مستقیما مشتری و کد سرور را طراحی جدا سازند.

تعامل با API ها

با استفاده از پروژه Swagger codegen، کاربران نهایی SDK های مشتری را مستقیما از سند Open API تولید می کنند و نیاز کمتری به مشتری برای ایجاد کد آن دارند.

مستند سازی API ها

هنگامی یک سند Open API توصیف می شود، ابزار منبع باز Swagger برای تعامل مستقیم با API از طریق Swagger UI استفاده می کند. این پروژه اجازه می دهد تا ارتباط مستقیم به API های زنده از طریق یک رابط کاربری تعاملی مبتنی بر HTML ایجاد شود. درخواست ها می توانند مستقیما از طریق UI و یا گزینه های مورد بررسی توسط کاربر رابط ساخته شوند.

یادگیری بیشتر

همان طور که گفته شد، Swagger یک ابزار برای ساخت API است. این فریم ورک برای طراخی و ساخت API ها، بهبود بخشیدن اسناد، تست API های مختلف و استاندارد سازی API مورد استفاده قرار می گیرد. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید تا اطلاعات لازم و نحوه استفاده از این فریم ورک را از مرجع اصلی اون فرا بگیرید.

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*