ساخت یک API برای Node js

دسامبر 8, 2018     میثم عبداللهی    

ساخت یک API برای Node js

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخوام درباره ساخت یک API برای Node js براتون مطلب بذارم.

مقدمه

Node js می تواند برای افراد مبتدی تهدید کننده باشد. ساختار انعطاف پذیر آن و عدم رعایت دستور العمل های سختگیرانه، آن را از آنچه که به نظر می رسد، پیچیده تر کرده است. این آموزش یک راهنمای سریع برای ساخت یک API برای Node js و فریم ورک Express و تمرکز بر مسیر های اصلی REST و تعامل با پایگاه داده است. شما می توانید یک API ساده ایجاد کنید که بعدا به عنوان پایه در هر برنامه مورد استفاده قرار گیرد.

سازماندهی فوق العاده

بیشتر آموزش های Node js و بسیاری از برنامه های واقعی تمام مسیر های خود را در یک فایل route.js بزرگ قرار می دهند که این امر باعث می شود کار ما کمی سخت تر شود. در مقابل، تقسیم بندی فایل ها در پوشه های جداگانه منجر به افزایش توانایی خواندن شده و برنامه های بزرگ را کنترل می کند. پس برای ساخت API بهتر است فایل های خود را در پوشه های جداگانه تقسیم بندی کنید تا کارتان راحت تر باشد و دارای سرعت بیشتری نیز باشد.

پایگاه داده

همان طور که واضح است، برای ساخت API به یک پایگاه داده نسبتا قدرتمند نیازمندیم. ما نیز از پایگاه داده MongoDB استفاده کرده ایم. این پایگاه داده اطلاعات را در مجموعه ها ذخیره می کند و همین امر باعث می شود شما زودتر بتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید و آن ها را مورد استفاده قرار دهید.

مسیر های موجود

در پروسه ساخت یک API برای Node js مسیر های مختلفی از جمله مسیر خواندن، حذف کردن و آپدیت وجود دارند که هر کدام وظایف خاص خود را بر عهده دارند. مسیر خواندن برای خواندن کد های مربوط به ساخت API به کار رفته و بدون آن، برنامه اجرا نمی شود. عمل حذف یک شی در واقع تقریبا مشابه یافتن آن شی است و در اینجا نیز برای حذف دستورات استفاده می شود. مسیر آپدیت نیز برای بروز رسانی API و آپدیت کردن ویژگی های آن به کار می رود.

روند ساخت یک API برای Node js

همان طور که در بالا گفته شد، برای شروع کار ساخت یک API برای Node js شما نیاز به پیش نیاز های خاصی دارید. پس از داشتن این پیش نیاز ها شما می توانید کار ساخت را شروع کرده و مرحله به مرحله جلو بروید. اگر مایلید نحوه انجام این کار را به صورت مرحله به مرحله ببینید، کافیه اینجا کلیک کنید.

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*