دلایل استفاده از Kotlin

آذر 18, 1397     میثم عبداللهی    

دلایل استفاده از Kotlin

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخواهیم به بررسی درباره دلایل استفاده از Kotlin و علاقه برنامه نویسان به استفاده از این زبان برنامه نویسی جدید بپردازیم.

Kotlin چیست؟

kotlin اولین بار توسط تیم برنامه نویسان Jetbrains واقع در سنت پترزبورگ روسیه توسعه داده شد. kotlin یک زبان برنامه نویسی ایستا قابل اجرا بر روی ماشین های مجازی جاوا می باشد. kotlin در همان اوایل ظهور خود پیشرفت چشم گیری داشت به این صورت که در ژانویه سال 2012 یعنی حدود یک سال پس از مطرح شدن آن به عنوان زبان ماه انتخاب شد.

دلایل استفاده از Kotlin

قابلیت همکاری با جاوا

زبان Kotlin صد در صد با جاوا سازگاری دارد. شما می توانید ادامه کار پروژه های قدیمی جاوای خود را با استفاده از کاتلین پیش ببرید. تمام فریم ورک های جاوا نیز در این زبان در دسترس هستند و هر فریم ورکی که در کاتلین بنویسید، به راحتی در جاوا نیز اجرا خواهد شد و قابل استفاده خواهد بود.

نحو ساده

کاتلین مانند زبان های عجیب و غریب متولد شده در دانشگاه نیست و نحو آن برای هر برنامه نویس آشنا است. نحو آشنا و راحت این زبان باعث افزایش سرعت یادگیری و به کار گیری این زبان شده است و از آن می توان به عنوان یکی از مهم ترین دلایل استفاده از Kotlin نام برد.

Type Interface

کاتلین انواع داده های شما را در هر کجا که باشد، بهبود خواهد بخشید. این ویژگی کاتلین سبب شده تا در هر مکانی و برای انواع گونه های مختلف داده ها مورد استفاده قرار گیرد.

Cast های هوشمند

کامپایلر کاتلین در صورت امکان انواع منطقی و خودکار خود را دنبال می کند، به این معنی که هیچ نمونه ای از چک کننده ها، به دنبال Cast های صریح نیستند.

آرگومان های پیش فرض

در این زبان شما نیازی به تعریف چندین روش مشابه با آرگومان های مختلف ندارید.

محدود کردن

با استفاده از کاتلین می توان، تنظیم سفارشی و دریافت رفتار را به زمینه های عمومی اضافه کرد، به این معنی که می توانیم کد خود را در دسترس دریافت کنندگان و یا تنظیم کننده های غیر قانونی قرار ندهیم و آن ها را محدود سازیم.

یادگیری

بعد از ذکر ویژگی های شاخص این زبان، طبیعتا نوبت به یادگیری اون میرسه. اگر مایل به یادگیری این زبان هستید، میتونید از مراجع مختلف استفاده کنید، ولی من بهتون پیشنهاد میدم از مرجع اصلی اون استفاده کنید و برای این کار کافیه اینجا کلیک کنید تا نحوه استفاده از زبان kotlin و کار کردن با اون رو یاد بگیرید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*