Webpack چیست؟

دسامبر 18, 2018     میثم عبداللهی    

Webpack

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخواهیم درباره مبدل Webpack با یکدیگر بحث کنیم و به بررسی اون بپردازیم.

Webpack چیست؟

Webpack یک مبدل منبع باز جاوا اسکریپت است. هدف اصلی آن، این است که فایل های جاوا اسکریپت را برای استفاده در یک مرورگر بگنجاند اما در عین حال قادر به تبدیل، بسته شدن یا بسته بندی در مورد هر منبع یا دارایی باشد. Webpack ماژول ها را می گیرد و دارایی های استاتیک که این ماژول ها را می سازند را به نمایش می گذارد. Node js برای نصب Webpack مورد نیاز است. یکی دیگر از جنبه های مهم در مورد Webpack این است که از طریق استفاده از Loader بسیار قابل گسترش است. Loader ها اجازه می دهند که توسعه دهندگان، وظایف سفارشی را که می خواهند هنگام بارگیری فایل ها با هم انجام دهند را بنویسند.

شروع کار

برای شروع فقط نیاز به درک مفاهیم اصلی دارید که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم:

 Entry

یک نقطه ورود نشان می دهد که کدام ماژول Webpack باید از ساختن نمودار وابستگی داخل خود استفاده کند. وب پک نشان دهنده ماژول ها و کتابخانه هایی است که نقطه ورود به ان ها بستگی دارد (به طور مستقیم و غیر مستقیم).

Output

ویژگی خروجی به وب پک می گویند که بسته های ایجاد شده آن را منتشر می کنند و چگونه این فایل ها را نام گذاری می کنند. این ویژگی به طور پیش فرض به صورت ./dist/mainjs برای فایل خروجی اصلی و به صورت ./dist برای هر فایل تولید شده دیگر است.

Loader

وب پک فقط می تواند فایل های جاوا اسکریپت و فایل های JSON را درک کند. Loader ها اجازه می دهند تا وب پک به پردازش انواع دیگر فایل ها و تبدیل آن ها به ماژول های معتبر که می تواند توسط برنامه شما مصرف شوند و به گراف وابستگی افزوده شوند، بپردازد.

Plugins

در حالی که Loader ها برای تبدیل انواع خاصی از ماژول ها مورد استفاده قرار می گیرند، پلاگین ها می توانند برای طیف وسیع تری از وظایف مانند بهینه سازی، بسته بندی، مدیریت دارای و تزریق متغییر های محلی استفاده شوند.

پس از دانستن موارد فوق می توانید به راحتی از Webpack استفاده کنید. اگر مایلید نحوه کار کردن با این برنامه و استفاده از اون رو یاد بگیرید، کافیه اینجا کلیک کنید تا اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید.

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

One thought on “Webpack چیست؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*