نرم افزار npm چیست؟

آذر 28, 1397     میثم عبداللهی    

نرم افزار npm

سلام به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی. در این مقاله میخواهیم درباره نرم افزار npm با یکدیگر گفتگو کنیم و به بررسی اون بپردازیم.

نرم افزار npm چیست؟

نرم افزار npm یک مدیر بسته (package manager) برای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است. این برنامه یک مدیر بسته برای محیط جاوا اسکریپت Node.js است. این برنامه شامل یک مشتری خط فرمان است که npm نامیده می شود و همچنین یک پایگاه داده آنلاین از بسته های عمومی را داراست که npm رجیستری نام دارد. npm رجیستری از طریق سرویس گیرنده قابل دسترسی است و بسته های موجود می توانند از طریق وب سایت این برنامه، مرور و جستجو شوند.

استفاده

این برنامه می تواند بسته هایی را که وابستگی های محلی یک پروژه خاص را دارند و یا ابزار های جاوا اسکریپت که به صورت جهانی نصب شده اند را مدیریت کند. نرم افزار npm همچنین ابزار هایی را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد که می توانند بسته های خود را با یک نسخه خاص تگ کنند. این برنامه همچنین فایل Package-lock.json را که دارای نسخه دقیق مورد استفاده در پروژه است را پس از ارزش یابی نسخه های معنایی در Package.json قرار می دهد.

موارد استفاده

رجیستری npm بزرگترین مجموعه ای از کد های رایگان و قابل استفاده مجدد را میزبانی می کند که شما می تواند از آن ها استفاده کنید. این برنامه همچنین دارای ویژگی های زیر است:

  • در این برنامه شما می توانید کتابخانه هایی نظیر jQuery و Bootstrap و React و Angular و فریم ورک های مختلف مانند Ember را پیدا کنید.
  • این برنامه همچنین شامل بسته هایی درباره موبایل، اینترنت اشیا، برنامه نویسی frontenf و برنامه نویسی backend می باشد.
  • با استفاده از npm شما می توانید مجموعه های از پیش آماده مانند بلوک های ساختمانی را برای ساخت سریع پروژه های بسیار جذاب، استفاده کنید.

شروع یادگیری

همان طور که گفته شد، npm یک مدیر بسته (package manager) برای زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره این نرم افزار و نحوه کار کردن با اون بدست بیارید، کافیه اینجا کلیک کنید تا اطلاعات لازم رو از سایت مرجع فرا بگیرید و با فرایند کار کردن این نرم افزار آشنا بشید.

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*