دلایل غیر قابل انکار برای تست برنامه قبل از انتشار و راه اندازی

دی 12, 1397     زهرا حسینی    

دلایل غیر قابل انکار برای تست برنامه قبل از انتشار و راه اندازی

شما اپلیکیشن خود را طراحی کرده اید و بی صبرانه منتظرید آن را ارائه دهید . اما آیا قبل از انتشار اپلیکیشن، آن را تست کرده اید ؟ تست های نهایی باید قبل از انتشار برای بررسی اشتباهات طراحی، مسائل مربوط به قابلیت استفاده و اشکالات دسترسی بر روی اپلیکیشن صورت گیرد. در نظر گرفتن زمانی برای اصلاح برنامه، می تواند به شما برای پیدا کردن مشکلات جزئی و یا کلی کمک کند. همچنین تست های قبل از راه اندازی می تواند برنامه شما را بهبود بخشد و برای جلوگیری از بازخوردهای بد، رتبه بندی های ضعیف و حذف برنامه به شما کند.

در ادامه به بررسی کنترل های لازم و ضروری قبل از راه اندازی برنامه خواهیم پرداخت.

  1. تست طراحی

قبل از انتشار برنامه خود در فروشگاه ها، اولین چیزی که باید بررسی کنید، زیبایی شناسی است. آیا منوها، عناصر، عناوین، فونتها، رنگها و غیره آنچه را شما می خواهید، به کاربران نشان می دهند ؟ اصول دستورالعمل رابط کاربری iOS و طراحی Android در گوگل ، اصول اولیه طراحی یک رابط کاربرپسند را توصیف می کنند و حتی اگر شما اپ خود را با استفاده از ابزار توسعه پلتفرم مانند AppBuilder  بسازید باید برای انطباق و ثبات برنامه را دوباره چک می کنید و بنابراین شما قادر خواهید بود تا انتخاب فونت و ظاهر خود را بررسی کنید.

تست اپلیکیشن قبل از انتشار

با فونت ها، رنگ ها و گزینه های سبک خود را در طول برنامه سازگار باشید.

در حین طراحی باید بررسی کنید برنامه شما هنگام تغییر از حالت افقی به عمودی چطور عمل می کند و اگر می خواهید برنامه را در هر دو حالت ببنید (شکل زیر) باید تصویر پس زمینه را برای هر دو حالت بهینه سازی کنید.

تست اپلیکیشن

  1. تست قابلیت کاربرد

قابلیت کاربرد در مورد چگونگی استفاده کاربران از برنامه و تجربه آنهاست . هنگام طراحی برنامه شما بیت ها و قطعه ها را می سازید و در نهایت بخش و زیر منوها را بنا به نیاز و خواسته خود اضافه می کنید. بنابراین ایده ای که شروع می کنید ممکن است در طول مسیر تغییر کند. در پایان فرایند تولید ، توصیه می شود از بخش های مختلف برنامه و منوها استفاده کنید و ببینید کار کردن با برنامه ای که طراحی کرده اید چقدر آسان است . از ویژگی های بومی استفاده کنید تا از دید کاربران برنامه شما آشناتر به نظر برسد.

  1. تست تنظیمات – امنیت و دسترسی

مهم ترین هدف هر اپلیکیشن و وب سایت جذب کاربران بیشتر می باشد. به همه ی کاربران اجازه دسترسی و استفاده از ویژگی های مختلف برنامه را بدهید. آیا برنامه شما عمومی و برای همه در دسترس است ؟ آیا با فیدهای خصوصی مشخصی قابل دسترسی است ؟ یا استفاده از کل اپلیکیشن یا وبسایت نیازمند وارد شدن کاربر به سیستم است ؟ بنابراین کنترل دسترسی برای صفحات، فرم ها، RSS، فید تصویر و هر گونه محتوای دیگر را فعال کنید و اطمینان حاصل کنید ورود به سیستم برای کاربران جدید ساده و سریع است و پیچیدگی خاصی ندارد.

دلایل غیر قابل انکار برای تست برنامه خود را قبل از راه اندازی

در میان تنظیمات مختلف هر برنامه ، ذخیره سازی محتوای صفحات از اهمیت بالایی برخوردار است و این کار با نگه داشتن داده ها در دستگاه های کاربران حتی زمانی که اینترنت قطع شده است ، قابل انجام است . به طور کلی، توابع ذخیره سازی در برنامه های تلفن همراه شبیه به مرورگرهای وب هستند. تصاویر، متون و اطلاعات فرم به صورت محلی بر روی دستگاه کاربر ذخیره می شوند  تا زمانی که همه چیز هم قطع شد ، قابل دسترسی باشند.

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*