سئو چیست ؟

دی 16, 1397     زهرا حسینی    

سئو چیست ؟

بهینه سازی موتور جستجو  Search Engine Optimization یا SEO فعالیت ساده ای است برای اطمینان از اینکه وب سایت می تواند در موتورهای جستجو برای کلمات و عبارات سرچ شده مرتبط با آنچه ارائه می دهد، دیده شود. در بسیاری از موارد سئو به سادگی یک کنترل کیفیت برای وب سایت هاست .

در واقع بهینه سازی موتور جستجو  Search Engine Optimization یا SEO یعنی افزایش تعداد و کیفیت بازدیدکنندگان یک وب سایت با بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو. تحقیقات نشان می دهد وب سایت های صفحه اول گوگل 95% از کلیک ها را دریافت می کنند.

الگوریتم گوگل

سئو برای نشان دادن صفحات وب در صفحه اول گوگل سعی می کند وب سایت را با الگوریتم گوگل مطابقت دهد .اگرچه الگوریتم گوگل به صورت راز و مخفی باقی مانده است اما بیش از یک دهه تجربه عملی در سئو به این معنی است که ما در مورد مهمترین عوامل، یک ایده بسیار خوبی داریم.

بیشتر بخوانید : گوگل چه کاری انجام می دهد ؟

ما دریافتیم که عوامل الگوریتم گوگل را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد که باهم رتبه بندی وب سایت شما را تعیین می کند:

  1. عوامل On-Page سئو

عوامل On-Page سئو همه چیزهایی هستند که می توانید با آن به داخل وب سایت خود نفوذ کنید . تمامی جنبه های فنی برای بهبود رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو بسیار مهم است . ساختار، سرعت و محتوای وب سایت شما همگی عوامل مهم On-Page سئو هستند . لازم به ذکر است وردپرس یک پلت فرم بسیار مناسب برای سئو است و همراه با پلاگین Yoast SEO ، اکثر چالش های فنی را می توان برطرف کرد.

  1. عوامل Off-Page سئو

دقیقا مثل عوامل On-Page سئو ، عوامل Off-Page سئو نیز وجود دارند .این عوامل نسبتاً قابلیت نفوذ پایین تری دارند . مهم ترین عامل Off-Page سئو ، تعداد و کیفیت لینک هایی است که به سایت شما اشاره دارد. کیفیت بالای وب سایت هایی که با لینک به سایت شما مرتبط می شوند موقعیت بالاتری در گوگل برای شما ایجاد می کنند.

ادامه مطلب :

از دیگر عوامل Off-Page سئو میزان رقابت شما در کسب و کار است . بهبود رتبه بندی در بعضی از کسب و کارها به مراتب سخت تر از دیگران می باشد  بنابراین رقابت شما در بازار تأثیر بسزایی در رتبه بندی شما دارد .

بهترین نتیجه باشید !

بهترین نتیجه بودن بدین معنی است که روی برتری فنی ، تجربه کاربری عالی، امنیت بی نظیر وب سایت  و محتوای فوق العاده تمرکز کنید پس شما باید روی همه جنبه های وب سایت برای بهبود رتبه بندی خود در موتورهای جستجو و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل کار کنید . این چیزی است که کل استراتژی سئو درباره آن صحبت می کند .

شاد و پیروز باشید 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*