سئو چیست و چگونه کار می کند ؟

دی 18, 1397     زهرا حسینی    

سئو چیست و چگونه کار می کند ؟

پیش تر در مقاله ” سئو چیست ؟ “ مفصلاً  به تعریف سئو پرداختیم . با توجه به اهمیت روز افزون سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو، در ادامه قصد داریم چگونگی عملکرد سئو را نیز شرح دهیم.

SEO مخفف Search Engine Optimization  به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد بدین صورت که روند بهینه سازی وب سایت شما را برای دریافت کلیک های بیشتر و قرار گرفتن در صفحه اول موتورهای جستجو انجام می دهد . به عبارت دیگر ، سئو با انجام تغییراتی در طراحی و محتوا ، وب سایت شما را برای موتورهای جستجو جذاب تر می کند . شما با این امید از سئو استفاده می کنید که موتور جستجو وب سایت شما را در صفحه اول و به عنوان بالاترین نتایج نشان دهد .

اگرچه سئو پیچیده به نظر می رسد اما روند اصلی آن بسیار ساده و قابل درک است .موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را به کاربرانشان ارائه دهند این بدان معناست که موتورهای جستجو علاوه بر نمایش نتایج با کیفیت ، نتایج مرتبط با آنچه کاربر جستجو می کند، ارائه می دهند.

بدین ترتیب موتورهای جستجو وب سایت های مختلف را برای درک بهتر اینکه این وب سایت ها درباره چه چیزی هستند ،  اسکن و بررسی می کنند. این به آنها کمک می کند نتایج مرتبط تر و مناسب تری را برای کاربرانی که موضوع و یا کلمه کلیدی خاصی را جستجو می کنند، ارائه دهد . به علاوه این بررسی به آنها کمک می کند وب سایت های کاربر پسند را شناسایی کرده و در رتبه بندی بالاتری قرار دهند .

سئو منافع بسیار زیادی برای کسب و کار شما دارد ( در مقاله های آینده راجع به آن صحبت خواهیم کرد) . با بهبود سئوی وب سایت خود ، می توانید در موتورهای جستجو در رتبه بندی بالاتری قرار گرفته و توسط کاربران بیشتری دیده شوید و در نتیجه مشتریان بیشتری جذب کنید علاوه براین با ایجاد محتوای مؤثر و جذاب با استفاده از سئو ، می توانید ترافیک مفید و هدفمند وب سایت خود افزایش دهید.

انواع محتوای سئو

راز ایجاد محتوایی که هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران سایت بهینه باشد ایجاد انواع مختلفی از محتواست که به خوبی نوشته شده و در مورد موضوعاتی باشند که که بیشترین ارتباط را با کاربران شما دارند . در ادامه به معرفی برخی از این محتویات می پردازیم که می توانید با تمرکز بر روی آنها رتبه بندی وب سایت خود در موتورهای جستجو را بهبود بخشید:

  1. پست های بلاگ و مقالات
  2. محتوای شبکه های اجتماعی
  3. کتاب های الکترونیکی و روزنامه ها
  4. راهنماها و آموزش ها
  5. فایل های ویدئویی و صوتی ضبط شده
  6. اطلاع رسانی و دیگر محتویات بصری
اگر از سئوی سایت خود راضی نیستید از همین الان شروع کنید !

شاد و پیروز باشید 🙂

دسته‌بندی‌ : بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*