آیا می دانید برنامه شما چقدر ارزشمند است؟

بهمن 17, 1397     زهرا حسینی    

آیا می دانید برنامه شما چقدر ارزشمند است؟

یاد بگیرید چگونه ارزش یک برنامه را در بازار امروز ارزیابی کنید!

برنامه ها چگونه ارزش گذاری می شوند ؟

زمان هر برنامه در بازار و کاربردهای کلی آن نقش اصلی را در تعیین ارزش کل آن برنامه ایفا می کنند.

اگرچه روش های زیادی برای ارزش گذاری هر برنامه وجود دارد، اکثریت افراد تمایل دارند ارزش هر برنامه را براساس متوسط درآمد ماهانه آن در تعداد ماه های مشخصی بدست آورند.

به عنوان مثال اگر یک برنامه در ماه 500 دلار درآمد دارد ، بنابراین صاحب آن باید انتظار درآمد 3000دلار در مدت 6 ماه را داشته باشد.

کل مدت زمانی که اپ شما در اپ استور منتشر شده ، سرمایه برگشت شده یا ضریب درآمد ماهانه را مشخص می کند.

برای تکرار مثال قبلی ، اگر برنامه شما 500 دلار در ماه در آمد داشته باشد و اپ استور را به مدت کمتر از 6 ماه اشغال کرده باشد احتمالا برای 8-9 ماه به میزان 4000 دلار می تواند فروش داشته باشد.

برعکس ، اگر همان برنامه  500 دلار در ماه در آمد داشته باشد و اپ استور را به مدت بیشتر از 6 ماه اشغال کرده باشد انتظار می رود در مدت 14-15  ماه به میزان 7000 دلار فروش داشته باشد.

چگونه باید برنامه خود را ارزش گذاری کنید؟

شرایط تغییر می کنند و شما تصمیم گیرنده نهایی برای اپ خود هستید. شاید برنامه شما در مقایسه با رقیب مشابه خود ضعیف باشد . شاید هنوز درآمد کافی برای اینکه بالاتر از بقیه باشد تولید می کند. با در نظر داشتن این موضوع اگر شما سعی در فروش برنامه خود به کارفرمای دیگری دارید شاید کاهش ارزش برنامه شما قابل توجیه باشد.

در هر صورت، بسیاری از وب سایت ها الگوریتم های منحصر به فرد خود را ارائه می دهند تا که به صورت کامل یا به صورت جزئی ارزش برنامه های منتشر شده را تخمین بزنند. اکثر کارآفرینان ارزش برنامه خود را بر اساس  این وب سایت ها قرار میدهند و اغلب قبل از خرید و فروش برنامه ها، خروجی بی نظیر خود را ارائه می دهند:

 

 

دسته‌بندی‌ : بلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*